Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Wielkopolska wieś pięknieje” po raz dwunasty – ruszył konkurs

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” – głównego konkursu w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Termin składania wniosków upływa 7 lutego.

Gmina ma prawo złożyć maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie projektów planowanych do realizacji w sołectwie lub miejscowości, w tym w mieście do 5 tys. mieszkańców, uczestniczących w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Sołectwo (miejscowość) musi być uczestnikiem programu na dzień składania wniosku.

Lista sołectw (miejscowości) uczestniczących w programie.

W konkursie nie mogą uczestniczyć projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, projekty współfinansowane z innych środków budżetu województwa wielkopolskiego oraz projekty, o których dofinansowanie gmina ubiega się w ramach innych konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W ramach konkursu dofinansowane zostaną projekty w zakresie: zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawiające estetykę sołectwa (miejscowości), zachowania, odtwarzania i promowania dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego oraz tradycji społeczności lokalnych.

Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 70% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie mniej niż 10 tys. zł i nie więcej niż 50 tys. zł dla pojedynczego projektu.

Złożenie przez gminę wniosku o dofinansowanie na kwotę niższą niż 10 tys. zł lub wyższą niż 50 tys. zł, będzie podstawą do odrzucenia wniosku z przyczyn formalnych. Złożenie przez gminę więcej niż 3 wniosków lub złożenie wniosków na łączną kwotę dotacji większą niż 150 tys. zł eliminuje z konkursu wszystkie wnioski złożone przez gminę.

Wnioski o dofinansowanie w wersji papierowej należy składać w terminie do 7 lutego 2022 r. do godz. 15:30. O przyjęciu wniosku decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wypis z uchwały budżetowej potwierdzający zabezpieczenie środków w budżecie gminy na wkład własny należy dostarczyć najpóźniej do 7 marca 2022 r. Projekty dofinansowane w ramach konkursu należy zrealizować najpóźniej do 15 listopada 2022 r. Regulamin konkursu wraz z formularzem wniosku i wzorami oświadczeń zamieszczono na stronie: https://wow.umww.pl/ruszyla-xii-edycja-konkursu-pieknieje-wielkopolska-wies.

Źródło: WOW UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze