Wielkopolski Rok Rodu Mielżyńskich

Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę nr XXVII/497/21 z dnia 22 lutego 2021 r. , której efektem jest przyjęcie stanowiska o ogłoszeniu roku 2021 w naszym województwie Wielkopolskim Rokiem Roku Mielżyńskich. W rozwinięciu znajdą Państwo treść listu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz treść uchwały.

„W czasie, kiedy kluczową rolę w przygotowaniach dla odzyskania wolności Polski odgrywała koncepcja pracy organicznej, przedstawiciele rodu Mielżyńskich z powodzeniem własnymi czynami umacniali i rozwijali tę cenną ideę oraz upowszechniali ją na szeroką skalę wśród społeczeństwa. Ród Mielżyńskich ugruntowując wartościowy i przynoszący wymierne efekty model służby Polsce, jednoczył i inspirował do działania mieszkańców niezależnie od ich pochodzenia czy statusu społecznego. Podejmując godny podziwu wysiłek patriotyczny i wykazując aktywność na wielu obszarach, w tym w rolnictwie czy edukacji, umacniał solidarność i rozwijał świadomość narodową Polaków, dając cenny przykład oraz dzieląc się własnym doświadczeniem, wiedzą i dobrami” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu; Fot. UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze