Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wielkopolskie Centrum Medycyny Pracy przeprowadzi się na ul. Nowy Świat

Kolejne świadczenia medyczne dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu będą dostępne lada dzień w zarządzanym przez szpital budynku przy ulicy Nowy Świat 35a.

Zmodernizowane piętro budynku głównego zajmie kaliski oddział Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy, a Pacjenci będą przyjmowani już w pierwszych dniach 2024 roku.

W poniedziałek 18 grudnia oficjalnie podpisana została umowa, na mocy której WCMP przeprowadzi się do nowej siedziby.

Kaliska siedziba Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy będzie zatem sąsiadować z zajmującą parter budynku głównego przychodnią POZ „Nowy Świat”, należącą do kaliskiego szpitala. W odnowionym i odpowiednio przystosowanym budynku tuż obok, od maja 2023 roku działa natomiast Oddział Rehabilitacji Dziecięcej – dzienny pobyt.

To oznacza, że w jednym miejscu skupionych będzie kilka jednostek, których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Przenosiny poradni medycyny pracy to praktyczne rozwiązanie. Sam budynek i jego wnętrza, które kiedyś zajmowało pogotowie ratunkowe, przystosowane są do potrzeb placówek medycznych. Są spójne wizualnie, a ponadto komfortowe dla Pacjentów i personelu.

– Przede wszystkim jest to jednak efektywne wykorzystanie majątku Samorządu Województwa Wielkopolskiego, przekazanego w użytkowanie naszemu szpitalowi – podkreśla dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego szpitala.

Zmodernizowane wnętrza na piętrze budynku przy ulicy Nowy Świat 35a prezentują się imponująco. Poradnia medycyny pracy ma do dyspozycji ponad 220 m2 powierzchni. Na piętrze znalazły się 4 nowoczesne gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, rejestracja, toalety dla Pacjentów i personelu, pomieszczenia socjalne, biurowe oraz szatnia.

Choć POZ i poradnie medycyny pracy zajmują jeden budynek, dla wygody korzystających z usług tej drugiej, od strony dziedzińca zainstalowana została panoramiczna, nowoczesna winda. Dzięki temu osoby, które korzystają z badań wstępnych i okresowych medycyny pracy, nie muszą spotykać się z Pacjentami POZ. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, gdy lekarze rodzinni przyjmują wielu Pacjentów z infekcjami.

Modernizacja pomieszczeń na piętrze budynku nr 1 kosztowała w sumie 1 663 207 złotych. Kwota 1 648 408 złotych to dotacja z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a środki własne kaliskiego szpitala – 14 799 złotych.

Warto dodać, że poza budynkiem głównym oraz siedzibą oddziału rehabilitacyjnego dla dzieci, na zagospodarowanie czeka jeszcze jeden budynek.

Obecnie trwa analiza potrzeb zdrowotnych mieszkańców Kalisz i okolic. Gdy zapadnie decyzja, w jaki sposób nieruchomość ma zostać zagospodarowana, rozpocznie się jej modernizacja i przystosowanie do konkretnych potrzeb.

Źródło: Facebook/Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze