baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wielkopolskie eliminacje do 3. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza do udziału w Eliminacjach Wielkopolskich do 3. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej, którego finał odbędzie się 10 września 2023 w Nowym Dworze Mazowieckim. Przesłuchania konkursowe odbędą się dnia 3 września 2023 o godzinie 12:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Każdy uczestnik konkursu ma obowiązek przygotować dwa utwory (lista utworów konkursowych umieszczona jest na stronie festiwalu www.mfpl.eu w zakładce „Śpiewnik”), które wykona z własnym podkładem muzycznym. Istnieje również możliwość własnego akompaniamentu lub występu z jednym akompaniatorem np. pianistą, gitarzystą, akordeonistą.

Po przesłuchaniach, w ten sam dzień Laureaci konkursu oraz Wyróżnieni wezmą udział w Koncercie Galowym, który również odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki o godzinie 17:00.

Laureaci konkursu (1, 2 i 3 miejsca) zostają automatycznie zakwalifikowani do II etapu 3. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 14 lat i zamieszkują bądź rozwijają swoją działalność lub edukację artystyczną na terenie województwa wielkopolskiego.

Podstawą udziału w konkursie jest dokonanie zgłoszenia poprzez nadesłanie formularza konkursowego wraz z oświadczeniem RODO stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu a także zaakceptowanie Regulaminu konkursu. Do zgłoszenia należy również dołączyć podkład muzyczny w formacie Wave lub mp3.

Wszystkie informacje dot. warunków udziału w eliminacjach znajdują się w załączonym Regulaminie konkursu.

Nagrody i wyróżnienia w konkursie:

  • 1 miejsce 1500 zł
  • 2 miejsce 1000 zł
  • 3 miejsce 800 zł

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jest współorganizatorem wydarzenia.

O Festiwalu

Festiwal Pieśni Legionowej powstał w 2017 roku, a jego twórcą jest Wojciech Bardowski, który z powodzeniem zrealizował w latach 2017-2020 jego cztery edycje w formule – ogólnopolskiej. Od roku 2021 festiwal funkcjonuje w formule – międzynarodowej. Eliminacje rejonowe odbędą się w wybranych miastach w Polsce i zagranicą. Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne.

Organizatorami tegorocznej edycji festiwalu w formule międzynarodowej są: Impresariat Artystyczny Wojciech Bardowski, Impresariat Artystyczny Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska oraz Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski.

Eliminacje rejonowe odbędą się w całej Polsce i zagranicą. Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne.

Celem Konkursu jest pielęgnowanie i upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych tradycji legionowej oraz historii Polski w twórczości artystycznej, prezentacja dorobku artystycznego młodych wokalistów, propagowanie postaw patriotycznych, rozwijanie pasji wokalnych inspirowanych historią i sztuką oraz umożliwienie prezentacji tych umiejętności.

Ponadto, konfrontacja osiągnięć, wymiana doświadczeń, kultywowanie pamięci o bohaterstwie żołnierzy i bojowników o wolność i niepodległość, krzewienie wartości patriotycznych, popularyzacja dziedzictwa kulturowego Legionów Polskich, a także promocja Miasta Kalisza.

Festiwal Pieśni Legionowej powstał w 2017 roku, a jego twórcą jest Wojciech Bardowski, który z powodzeniem zrealizował w latach 2017-2020 jego cztery edycje w formule – ogólnopolskiej. Od roku 2021 festiwal funkcjonuje w formule – międzynarodowej. Eliminacje rejonowe odbędą się w wybranych miastach w Polsce i zagranicą. Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne.

Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne.

Do udziału w 3. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Legionowej zachęca Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Regulamin + Karta Zgłoszenia na https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/eliminacje-wielkopolskie-do-3-miedzynarodowego-festiwalu-piesni-legionowej/

Źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze