baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Wielonarodowe ćwiczenia ABER STRIKE 2022 – możliwe utrudnienia

Trwają przygotowania do wielonarodowego ćwiczenia Saber Strike 2022 (SbS22), które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Od wtorku, 15 lutego, na drogach niemal całego kraju, poruszają się kolumny kolejnych pojazdów wojskowych.

W ramach przygotowań do ćwiczeń, do końca marca 2022 r. po drogach województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, będzie można napotkać kolumny pojazdów wojskowych, m.in. na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników planowanego ćwiczenia m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach będą się poruszać najczęściej w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu. Jednak w niektórych przypadkach przejazdy będą realizowane w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Kolumny będą eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze