Wielu chętnych do sprzątania zalewu w Szałem

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji organizowanej przez Gminę Opatówek oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Kalisz-Miasto”, której celem było sprzątanie terenów zbiornika w Szałem.

Wsparcie dla akcji zagwarantowało wiele organizacji i stowarzyszeń i jak napisali na oficjalnym profilu organizatorzy: „Takiego odzewu się nie spodziewaliśmy. To przeszło najśmielsze oczekiwania. Przy wspaniałej pogodzie całe rzesze miłośników przyrody od kilkuletnich dzieci po seniorów wyruszyło na wspólną akcję usuwania pozostałości po połowach wędkarzy, wizytach śmieciarzy i biwakowiczów. BYŁO TEGO NAPRAWDĘ DUŻO. Pytanie – jakie samopoczucie ma wędkarz, inny użytkownik który siada z wędką lub grillem wśród sterty pozostawionych butelek, opakowań po zanętach, jedzeniu czy opakowań po robakach? Czy naprawdę tak trudno zabrać pozostałości po skończonym wędkowaniu lub biwakowaniu ze sobą?” Akcja sprzątania zakończyła się pełnym sukcesem, a jej uczestnicy zapowiadają, że to nie ostatni raz, kiedy zdecydują się wziąć udział w takiej inicjatywie.   

Źródło: Koło PZW Kalisz Miasto


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze