Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wiesław Szczepański wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji

Minister Marcin Kierwiński wręczył powołania nowym wiceministrom spraw wewnętrznych i administracji. Wiceministrów powołał Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na wniosek szefa MSWiA.

Do kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dołączyli sekretarz stanu Czesław Mroczek, sekretarz stanu Tomasz Szymański, sekretarz stanu Wiesław Szczepański oraz podsekretarz stanu Wiesław Leśniakiewicz. 

Poniżej przedstawiamy biogram Wiesława Szczepańskiego, wybranego do Sejmu z listy Lewicy w obejmującym także Kalisz okręgu nr 36:

Urodził się 1 czerwca 1960 r. w Chrośnicy. Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku organizacja i zarządzanie. Swoją działalność publiczną rozpoczął od pracy w samorządzie. W wyborach w 1994 r. został wybrany do Rady Miasta Leszna, gdzie do 1998 r. był wiceprzewodniczącym rady i przewodniczącym komisji rewizyjnej.

W 1996 r. został wybrany Posłem na Sejm RP. Funkcję tę pełnił również w kadencji 1997- 2001. W październiku 2001 r. powołany na stanowisko wiceprezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. W latach 2004-2005 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

W roku 2005 r. ponownie wybrany do Sejmu RP. Mandat odnowił w 2007 r. W latach 2012-2021 był doradcą zarządu Poczty Polskiej SA. W 2014 r. wybrany radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Po kolejnych wyborach samorządowych, w latach 2018-2019, był przewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W 2019 r. ponownie uzyskał mandat poselski z list SLD. Pełnił funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. W 2023 r. odnowił mandat poselski w okręgu kalisko-leszczyńskim.

Jest współprzewodniczącym struktur Nowej Lewicy w Wielkopolsce i członkiem zarządu krajowego tej partii.

Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze