Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wigilia na kilkaset osób. Fundacja CHOPS ponownie szykuje wielką wieczerzę dla potrzebujących

Fundacja Chrześcijański Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu ponownie zorganizuje wspólną kolację wigilijną w hali OSRiR. Wydarzenie „Nasza Wigilia” rozpocznie się tradycyjnie 24 grudnia o godz. 16:00.

-Zapraszamy wszystkie osoby, które są samotne, które są w trudzie i nie mają co zrobić. „Nasza Wigilia” jest prawdziwą Wigilią. Zasiądziemy do stołu i wszyscy razem podzielimy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia i zaśpiewamy razem kolędy po to, żeby było milej, by w naszym mieście nie było nikogo, kto miałby powód do jakiegoś smutku. Ten dzień powinien być wyjątkowym dniem, to jest wyjątkowy dzień, więc nie zabraknie niespodzianek, prezentów i podniosłej atmosfery – zapowiedział Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji będzie koncert kolędowy Mieczysława Szcześniaka. Zostanie też wyświetlony film-podziękowanie dla podopiecznych Fundacji, którzy w ciągu ostatnich 2 lat zebrali środki pozwalające wyzwolić w Pakistanie rodzinę, która wcześniej w niewolniczy sposób pracowała w cegielni.

Organizatorzy przewidują 350-400 gości. Aby dla nikogo nie zabrakło miejsca, impreza jest bezpłatnie biletowana. W celu zarezerwowania miejsca należy skontaktować się z Fundacją CHOPS telefonicznie, emailowo lub poprzez media społecznościowe.

R. Żarnecki zaprasza wolontariuszy do pomocy przy organizacji wydarzenia:

-Do wigilii na pewno będą potrzebni różni ludzie – kelnerzy; osoby, które będą chciały udekorować halę; czy ludzie, którzy będą potrzebni do rozkładania stołów, dźwigania. Wszystko to będzie wkrótce opisane, będą wyznaczeni koordynatorzy i podane numery telefonów. Potrzebujemy też wolontariuszy dla osób wykluczonych komunikacyjnie, którzy pojadą i taką panią czy pana, albo całą rodzinę mogą przywieźć na halę lub z niej odwieźć.

To jednak nie wszystko, ponieważ Fundacja pragnie także składać świąteczne wizyty w domach osób z problemami ruchowymi:

-Chcemy też mieć wolontariuszy, którzy dostarczą taką kolację zapakowaną z opłatkiem, przyjdą z życzeniami, być może z jakimś prezentem, po to, żeby dać poczucie wspólnoty, że jesteśmy razem, mimo tego, że jest taki trud – powiedział prezes Fundacji.

Inicjatywę można wesprzeć także finansowo przelewem na Fundację CHOPS lub kompletując i przekazując świąteczne paczki dla gości wieczerzy.

Szczegóły będą ogłaszane na stronie internetowej Fundacji CHOPS i Facebooku.

Fot. główna: Fundacja CHOPS / Sylwester Palimąka

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze