KKS Kalisz Wigry Suwałki

Wigry rozgromione – KKS melduje się kolejnej rundzie Pucharu Polski

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali Wigry Suwałki aż 4:0, w meczu rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski. Od pierwszych minut było widać sporą przewagę “Trójkolorowych” nad rywalami, której do ostatniego gwizdka kakaesiacy już nie oddali. Bramki na wagę awansu zdobyli Bartosz Gęsior, Mateusz Gawlik (z karnego), Michał Borecki i Jakub Wilczyński. Już dziś o godzinie 12:00 losowanie par 1. rundy.

Dość szybko, bo w 3. minucie, wynik w meczu otworzył Bartosz Gęsior. Obrońca wykorzystał wrzutkę Michała Boreckiego z rożnego i skierował głową futbolówkę do siatki. Kolejny gol dla KKS-u padł po jedenastce. Faulowany w polu karnym był Jakub Głaz, a z 11. metra nie pomylił się Mateusz Gawlik. W 29. minucie kapitalnym uderzeniem z 30. metra popisał się Michał Borecki. Piłka, po jego strzale, odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Od początku drugiej połowy trener Bartosz Tarachulski dał szansę młodzieżowcom. Na murawie pojawili się m.in. debiutujący w kaliskim zespole Kasjan Lipkowski oraz Patryk Soboczyński. Całe 45 minut zagrał także inny z młodych kakaesiaków, 15-letni Wiktor Staszak. Kropkę nad “i” w pojedynku postawił w 67. minucie Jakub Wilczyński. Napastnik, strzałem z główki, wykorzystał centrę Jakuba Głaza, zdobywając tym samym swojego pierwszego gola dla KKS-u w oficjalnych rozgrywkach.

Runda wstępna Fortuna Pucharu Polski 2022/2023, 27.07.2022, godz. 17:00, Stadion Miejski w Suwałkach, ul. Zarzecze 26
Wigry Suwałki – KKS Kalisz 0:4 (0:3)
0:1 Bartosz Gęsior 3. min, 0:2 Mateusz Gawlik 26. min k., 0:3 Michał Borecki 29. min, 0:4 Jakub Wilczyński 67. min.

Wigry Suwałki: 33. Piotr Słowikowski – 99. Łukasz Trąbka, 4. Filip Kozłowski, 93. Marcel Mazalewski, 44. Radosław Gulbierz, 22. Wojciech Milewski (80. min 18. Gabriel Romatowski), 17. Piotr Lipiński (46. min 23. Mateusz Ruszczyk), 27. Łukasz Kubrak (71. min 8. Wojciech Łada), 77. Sebastian Zackiewicz (71. min 5. Wojciech Mickiewicz), 11. Dawid Kalinowski (71. min 14. Adam Pomian), 10. Marcin Fiedorowicz.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 17. Jakub Głaz, 14. Bartosz Gęsior, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński (46. min 6. Kasjan Lipkowski), 22. Karol Smajdor (80. min 26. Filip Kendzia) – 37. Nikodem Zawistowski (46. min 7. Patryk Soboczyński), 24. Mateusz Wysokiński (65. min 77. Daniel Kamiński), 11. Michał Borecki (46. min 15. Wiktor Staszak), 71. Kamil Koczy – 38. Jakub Wilczyński.

Żółte kartki: Milewski (Wigry) i Głaz, Smoliński (KKS).

Źródło: KKS Kalisz; Fot.: arch.