baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Wiosenna przygoda z mapą i kompasem – IX Rajd na Orientację „Tropek”

W poszukiwaniu piękna wiosny 26 maja w Nowej Plewni (gmina Ceków-Kolonia) odbędzie się IX Rajd na Orientację „Tropek”. Jest to okazja do potrenowania klasycznego posługiwania się mapą i kompasem, bez wparcia współczesnych technologii.

Rajd „Tropek” to gra terenowa, w której zespoły 2-5 osobowe muszą odnaleźć punkty kontrolne zaznaczone na mapie w skali 1:15000. Każdy punkt ma przypisaną wagę od 4 do 8, w zależności od stopnia trudności zlokalizowania go w terenie. Odnalezienie punktu w terenie potwierdzane jest na karcie perforatorem. Nie ma wyznaczonej trasy – drużyny same planują swoje szlaki zgodnie ze swoimi możliwościami. Ważne jest, aby przybyć na metę najpóźniej 4 godziny od startu. Zakazane jest korzystanie nawigacji GPS – korzysta się tylko z mapy, kompasu, własnych umiejętności i intuicji.

Impreza to nie tylko sprawdzian orientacyjnych umiejętności, ale także okazja do poznania terenów zamieszkiwanych niegdyś przez Olędrów – osadników niemieckich sprowadzanych na te ziemie pod koniec XVIII wieku.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się online na stronie www.tropek.pl do 22 maja włącznie. Organizatorzy przygotowali okolicznościowe przypinki dla wszystkich uczestników, a po zakończeniu marszu czeka na nich gorąca grochówka. Najlepsze drużyny otrzymają drewniane statuetki.

Harmonogram rajdu:

  • 13:00 – Rozpoczęcie, odprawa techniczna
  • 13:15 – Start interwałowy zespołów
  • 18:30 – Ogłoszenie wyników (po upływie regulaminowego czasu wszystkich drużyn)
  • 20:30 – Zamknięcie bazy rajdu

Więcej informacji, regulamin rajdu, przykładowe mapy, zdjęcia dostępne na stronach: www.tropek.pl oraz www.facebook.com/rajdtropek.

Organizatorem rajdu jest Paweł Bartczak przy wsparciu Gminy Ceków-Kolonia.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze