Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
Energa-MKS-Kalisz-Orlen-Wisla-Plock

Wisła Płock wygrywa w Kalisz Arenie z MKS-em

Energa MKS Kalisz podjęła walkę z wicemistrzami Polski, ale sił starczyło głównie na pierwszą połowę. Agresywna obrona płocczan pozwoliła zbudować przewagę w drugiej części i doprowadzić mecz do zwycięstwa.

Wicemistrzowie Polski przystępowali do piątkowego meczu po spotkaniu Ligi Europejskiej, ale gra co trzy dni to dla Wisły nie pierwszyzna, co pokazali bardzo dobrą drugą połową w Kaliszu. Mimo sporego doświadczenia w pracy przy mocno napiętym terminarzu początek płocczan nie wyglądał idealnie. Wynik meczu otworzył obrotowy Energa MKS-u Kalisz Piotr Krępa, na to trafienie odpowiedział Zoltan Szita, ale kolejne dwa trafienia za sprawą Roberta Kamyszka i ponownie Krępy zaliczyli kaliszanie wychodząc na prowadzenie 3-1.

Im dłużej jednak trwała pierwsza połowa tym bardziej wydarzenia na parkiecie kontrolowała Wisła, chociaż kaliszanie odgryzali się skutecznymi akcjami i nieźle grali w obronie nie pozwalając uciec z wynikiem utytułowanemu rywalowi. Ostatnie dwie bramki w pierwszej części zdobyli Marek Szpera i Bartłomiej Tomczak, co pozwoliło gospodarzom zmniejszyć stratę do dwóch bramek.

Druga część niestety dla jak zawsze żywiołowo dopingującej kaliskiej publiczności zaczęła się od serii trafień wicemistrzów Polski. Świetna obrona napędzała kontrataki, które wykańczali Szita, Mihić i Krajewski. Cztery bramki bez odpowiedzi Energa MKS-u pozwoliły Wiśle uspokoić sytuację. W kolejnych minutach kaliszanie musieli się poważnie napocić przy każdej bramce, ale starali się stopniowo odrabiać straty. O końcowym wyniku zadecydowała ostatnia seria płocczan, którzy tym razem trafili do bramki przeciwników trzy razy z rzędu między 56 a 59 minutą. W ostatniej akcji bramkę dla Energa MKS-u Kalisz zdobył Michał Drej, ale była to tylko tak zwana kosmetyka wyniku. Najlepszym zawodnikiem spotkania został rozgrywający Orlen Wisły Płock Sergei Kosorotov (7 bramek).

Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 24:33 (11:13)

MVP: Sergei Kosorotov (Orlen Wisła Płock)

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Piotr Krępa 4, Robert Kamyszek 4, Kacper Adamski 3, Konrad Pilitowski 3, Marek Szpera 3, Miłosz Bekisz 2, Stanisław Makowiejew 2, Bartłomiej Tomczak 1, Mateusz Kus 1, Michał Drej 1, Gracjan Wróbel.

Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Krystian Witkowski – Sergei Kosorotov 7, Dmitry Zhitnikov 6, Michał Daszek 4, Zoltan Szita 3, Abel Serdio 2, David Fernandez 2, Krystian Komarzewski 2, Lovro Mihić 2, Mikołaj Czapliński 2, Przemysław Krajewski 2, Jan Jurecic 1, Leon Susnja, Mirsad Terzić

Źródło: Energa MKS Kalisz
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze