Wisła Puławy na ligowej drodze KKS-u

Podopieczni Ryszarda Wieczorka, za wszelką cenę, będą chcieli przerwać passę przegranych spotkań. Najbliższa okazja już w sobotę o godzinie 18:00. Przed własną publicznością KKS podejmie beniaminka rozgrywek, Wisłę Puławy. Bilety na ten mecz dostępne w klubowym sklepie (jutro od 13:00 do 17:00, w sobotę między 13:00 a 16:00) oraz online na stronie bilety.kkskalisz.com.pl.

Po 3 latach występów na trzecioligowych boiskach, “Duma Powiśla” powróciła na centralny szczebel rozgrywkowy. Warto wspomnieć, że w sezonie 2016/2017 rywale występowali nawet na zapleczu Ekstraklasy – wspomnianą kampanię Wisła zakończyła na spadkowym, 16. miejscu. Drużyna z Puław to także pięciokrotny uczestnik 1/16 finału Pucharu Polski (1986/1987, 1989/1990, 2014/2015, 2017/2018, 2018/2019).

Sezon 2021/2022 eWinner 2. ligi Wisła Puławy rozpoczęła od 2 zwycięstw (z GKS-em Bełchatów 2:1 oraz Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:0), 1 remisu (2:2 z Garbarnią Kraków) i 2 porażek (1:4 z rezerwami Lecha oraz 1:2 z Chojniczanką Chojnice). Z 7 punktami na koncie, rywale zajmują 10. miejsce – tuż za KKS-em Kalisz. Bilans bramkowy ekipy prowadzonej przez 49-letniego szkoleniowca, Mariusza Pawlaka, wynosi 8-9. Najskuteczniejszym w drużynie przeciwnej zawodnikiem jest 34-letni napastnik, Adrian Paluchowski (3 bramki).

Z Wisłą Puławy, Dumę Kalisza łączy przeszłość pucharowa. 18 lipca 2015 roku, w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski, rozgrywanym na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej, KKS uległ “Biało-Niebieskim” 1:4. Całe 90 minut w tym starciu, w barwach “Trójkolorowych”, zagrał Mateusz Gawlik. Początek meczu 6. kolejki sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, KKS Kalisz – Wisła Puławy już w sobotę 28 sierpnia, o godzinie 18:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29.

Źródło: KKS Kalisz