baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Witczak: „Jestem optymistą, jeśli chodzi o mandaty, które zdobędzie KO”

Koalicja Obywatelska pochwaliła się zarejestrowaniem w okręgu kalisko-leszczyńskim wszystkich swoich kandydatów do parlamentu. Od dziś swoją kampanię oficjalnie rozpoczyna Mariusz Witczak – kandydat tej partii do Sejmu z miejsca 7. Jakie są jego główne postulaty?

Na „najlepszy wynik drużynowy składają się wyniki indywidualne”, więc Mariusz Witczak zamierza starać się o jak najwięcej głosów. Uważa on, że jeśli Polacy chcą zrealizować swoje marzenia oraz długo wyczekiwane inwestycje, to to właśnie przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej muszą wygrać najbliższe wybory: „Jeżeli chcemy zbudować połączenia autostradowe Kalisza oraz Ostrowa z autostradą A2 – tak zwaną <Witczakówkę> – wraz z obwodnicą, co dawno temu powinno być zrealizowane, to musimy Polskę po Kaczyńskim naprawić”. Zapowiadane przez kandydata do Sejmu „naprawienie Polski po Kaczyńskim” ma mieć wymiar ogólnopolski i dotyczyć wielu obszarów naszego kraju.

Wśród postulatów Witczaka możemy znaleźć m.in. program bezpłatnego „in vitro” oraz „Babciowe”, które zdaniem przedstawiciela KO, pozwoliłoby kobietom na szybki powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Oprócz tego na liście znalazł się punkt dotyczący „dbania o prawa kobiet i mniejszości seksualnych” czy liberalizacji – zdaniem Witczaka – bulwersującej ustawy aborcyjnej. Kandydat KO chciałby również zadbać o to, aby Polacy „mieli przeświadczenie, że przestrzeń publiczna jest neutralna”.

Kampania Mariusza Witczaka ma mieć charakter aktywny. Jutro wyruszy on do powiatów w okręgu kalisko-leszczyńskim. Ponadto Mariusz Witczak zapowiada, że nasz region będą odwiedzać „interesujące osoby”, które mają wspierać kampanię KO. Kandydat zdradza również, że jest optymistą, jeśli chodzi o liczbę mandatów, które zdobędzie Koalicja w okręgu kalisko-leszczyńskim.

Jestem przekonany, że to będzie taka ilość, która pozwoli nam wygrać z PiS-em i jak najbardziej zaangażować się w naprawę Polski. – powiedział Mariusz Witczak.

Postulaty Mariusza Witczaka:

  • Przywrócić powagę instytucjom państwowym,
  • Zadbać o prawa kobiet i mniejszości seksualnych,
  • Odziobrzyć prokuraturę i sądy,
  • Zadbać o to, żeby fachowcy zarządzani państwowym, majątkiem a nie kolesie i rodzina,
  • Pozbawić kłamców z PiS-u prawa do piastowania jakichkolwiek funkcji politycznych i społecznych,
  • Uniezależnić media państwowe od jakichkolwiek ugrupowań partyjnych,
  • Rozdzielić politykę od Kościoła. Szacunek dla wiary, ale nie spisek polityczny z klerem,
  • Zadbać o neutralność światopoglądową w przestrzeni publicznej,
  • Przestać szerzyć niechęć jednych Polaków do drugich,
  • Całkowicie uniezależnić media publiczne od partii politycznych, a przedtem depisyzacja mediów.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
kaliszaninZKrwiIKości

No 4. podpunkt jest świetny. On to tak wymyślił, czy wy nie czytacie co piszecie?

Najnowsze