reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Witczak: Rozprawimy się z programem „miękkie lądowanie plus”

Kaliscy politycy Koalicji Obywatelskiej wyrazili ubolewanie nad decyzją Prezydenta Andrzeja Dudy, który powierzył misję stworzenia rządu dotychczasowemu premierowi, Mateuszowi Morawieckiemu.

-Ostatnie posiedzenie Sejmu, które tak naprawdę jeszcze trwa, bo będzie we wtorek kontynuowane, pokazało jak wygląda rzeczywistość polityczna w Polsce. Twierdziliśmy bardzo twardo, że dysponujemy większością sejmową, pomimo tego Andrzej Duda przekazał misję tworzenia rządu Morawieckiemu, misję, która skazana jest na totalną klapę. Mówiliśmy już dużo na temat szkód, które z tej decyzji wypływają, dlatego że większość sejmowa, większość parlamentarna będzie miała mniej czasu na pracę nad budżetem Państwa, bo terminy bardzo mocno nam się kurczą, a to jest niezwykle szkodliwe dla przyszłości Polaków na najbliższy rok budżetowy – zaznaczył poseł Mariusz Witczak.

Zdaniem parlamentarzysty, Andrzej Duda „gra na czas”, aby politycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości mogli, jeszcze przed zmianą rządu, zająć dobrze płatne stanowiska w państwowych instytucjach:

-Traktujemy decyzję Andrzeja Duda jako rozwiązanie małostkowe, PiSowsko-partyjne jeżeli chodzi o powierzenie misji Morawieckiemu. Jest to świadoma decyzja prezydenta, który o miesiąc, wydłuża proces przekazania władzy, daje PiSowi miesiąc czasu na zamiatanie spraw pod dywan i na organizowanie rozmaitych przeszeregowań w PiSie, tak żeby ta formacja się nie rozpadła. Andrzej Duda bierze udział w programie „spadochron plus”, „odprawa plus”, czy „miękkie lądowanie plus”, dlatego, że w tym czasie PiS podejmuje rozmaite decyzje związane z organizowaniem nowych kontraktów czy nowych funkcji dla swoich notabli.

Jako przykład podał m.in. kontrowersyjną sprawę byłego wiceministra finansów, Piotra Patkowskiego, który w ostatnich dniach objął funkcję prezesa Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego:

-Możecie Państwo przeczytać na przykład o bulwersującej decyzji dotyczącej byłego wiceministra Patkowskiego, który został szefem Agencji Nadzoru Audytowego, która miałaby zabezpieczyć mu funkcjonowanie przez najbliższe lata na bardzo intratnym stanowisku. Bulwersujące są również takie decyzje jak rozdawanie pieniędzy na ostatniej prostej przez ministra Glińskiego, który znalazł sobie w Otwocku przyjaciół z PiSu i tam chce lokować instytucję, która będzie miała za zadanie zorganizować właśnie program „spadochron plus” dla rozmaitych PiSowców.

Radny Dariusz Grodziński wskazał natomiast na ostatnie zmiany kadrowe w zarządzie kaliskiego Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji, które jego zdaniem są częścią procederu „załatwiania stołków” według klucza partyjnego:

-Następuje z bardzo partyjnym podtekstem zmiana dyrekcji OSRiR-u. Na jego czele staje funkcjonariusz Prawa i Sprawiedliwości. To jest człowiek, który w środku pandemii, kiedy basen był zamknięty, został w ramach korupcyjnych układanek wstawiony jako dodatkowy, zbędny, niepotrzebny wicedyrektor OSRiR-u przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego.

Mariusz Witczak zapowiedział, że po objęciu władzy jego ugrupowanie zamierza anulować jak najwięcej z tego typu przypadków:

-My deklarujemy bardzo twardo, że rozprawimy się z tymi decyzjami i cofniemy albo wszystkie, albo większość z tych decyzji, które teraz na ostatniej prostej są podejmowane – oznajmił.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze