baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

„Wizja Ezechiela” – Wojciech Siudmak

Wieża Ciśnień serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Wojciecha Siudmaka, który odbędzie się 23 czerwca 2023 o godz. 18:30 w Ośrodku Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień”. Wystawa “Wizja Ezechiela” to retrospektywa artysty uznawanego za czołowego przedstawiciela neosurrealizmu.

Sztuka Siudmaka przeniesie Państwa w świat pełen symboliki i fantastycznych kreacji powstających za sprawą życiowej dewizy „Tylko marzenie może przekroczyć niepokonalne bariery”. Dzieła artysty nierzadko zdobią plakaty zapowiadające filmy, spektakle, czy wydarzenia muzyczne na całym świecie. O jego artystycznym powodzeniu stanowią plakaty wiodące zaprojektowane dla Festiwalu Filmowego w Cannes, Montrealu i Paryżu, czy wystawa zorganizowana na wieży Eiffla z okazji wejścia III tysiąclecie. Niedawno artysta ukończył rozpoczętą w 2005 r. monumentalną pracę nad najbardziej charakterystycznymi dla jego twórczości rysunkami do cyklu “Diuna” Franka Herberta. Był wielokrotnie nagradzany m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Wielkim Złotym Medalem Akademii Art-Sciences-Lettres, statuetką Złotego Hipolita oraz złotą statuetką „Oxygenusa”. Twórczość Wojciecha Siudmaka to pozycja obowiązkowa dla pasjonatów fantastyki oraz wszystkich chcących zgłębić prace legendy polskiej sztuki malarskiej.

Wielcy o Siudmaku:

Jaka bezgraniczna fantazja i jaka cudowna zdolność realizowania jej. Talent niemalże niewiarygodny, zdolniejszy i bardziej nieskończony niż ten, który tworzy, wyraża i prowadzi nasze najbogatsze marzenia.
Federico Fellini

Jego cudowna sztuka rysunku i jego wyczucie światła i cienia, nadają jego wizjom wielką głębię i rozszerzają bogaty wachlarz kolorów i materii. W jego dziełach jest spokojna siła i nieskończona przestrzeń do poznawania i wyobrażania.
George Lucas

Nikomu nie udało się jeszcze uchylić drzwi do przyszłości, ale Wojtek Siudmak już tam sięga swym wzrokiem obserwując, z zaciekawieniem boskie istoty żyjące w świecie, w którym ani czas, ani przestrzeń nie spełniają już podstawowych praw. Ten wielki artysta towarzyszy mi od chwili, gdy spojrzał na mnie niebieskimi oczyma jego człowiek pustyni. Od tamtego czasu trwam zawieszony w równowadze między dwoma światami – naszym i rzeczywistością Wojtka Siudmaka.
Denis Villeneuve

Od lat podróżuję po świecie jego sztuki. Dzięki niemu, wraz z nim marzę o obrazach ze świata poza horyzontem. Hiperrealistyczny, przekraczający rzeczywistość, intymny z nieskończonością, SIUDMAK spokojnie panuje nad swym niezwykłym szaleństwem. Ma boski dar materializowania swojej wyobraźni. Potrafi nas wciągnąć w swoją niezwykłą podróż.
Jean-Jacques Annaud

Źródło: Wieża Ciśnień

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze