K. Janiak: “Czy można nazwać imprezę piknikiem politycznym?”

Od środowej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego nie minęło wiele czasu, a echa jego odwiedzin są nadal żywe. Dziś do sytuacji kontrowersyjnego pikniku odniósł się w imieniu Młodej Lewicy jej przedstawiciel - Kamil Janiak, który zarzuca całemu przedsięwzięciu polityczny charakter, pyta o jego koszty i o to kto je poniósł.

W minioną środę premier Mateusz Morawicki odwiedził nasze miasto i spotkał się m.in. z prezydentem Krystianem Kinastowskim oraz wielkopolskimi samorządowcami na terenie Akademii Kaliskiej. Największe emocje budzi jednak inny z punktów programu wizyty – uczestnictwo premiera w międzypokoleniowym pikniku rodzinnym w Parku Miejskim. Kontrowersje wśród części komentujących budzi czas organizacji wydarzenia oraz tempo w jakim piknik został przygotowany. Więcej pytań w sprawie ma do prezydenta naszego miasta Młoda Lewica, która według przekazanych przez Kamila Janiaka informacji, otrzymuje doniesienia, że dzieci z przedszkoli oraz seniorzy z kaliskiego DPS-u pojawili się na imprezie bez wiedzy i zgody ich opiekunów.

Szczególnie w kwestii wizyty premiera interesuje nas piknik rodzinny. Rozstawione były wielkie reklamy "Polskiego Ładu", czyli programu rządu, a co za tym idzie Prawa i Sprawiedliwości. Czy można więc nazwać imprezę "piknikiem politycznym", a nawet "partyjnym"? Sądzę, że można i nawet trzeba. Jako Młoda Lewica wysłaliśmy cztery pytania do prezydenta Kinastowskiego i liczymy na szczerą odpowiedź.

Kamil Janiak

W zapytaniu wysłanym przez Młodą Lewicę pojawia się temat kosztów wydarzenia, a także tego czy KPRM lub Prawo i Sprawiedliwość współorganizowali piknik. Ponadto Kamil Janiak podkreśla, że kaliszanie nie powinni “fundować” wydarzeń rządu czy partii rządzącej. Dodatkową i niejasną kwestią jest według słów Janiaka sama obecność uczestników pikniku. Mogliśmy na nim obserwować zarówno seniorów jak i bawiące się dzieci. Przedstawiciel Młodej Lewicy wspomina, że na skrzynkę otrzymuje wiele informacji od rodziców i opiekunów, w których ci zaprzeczali by wiedzieli cokolwiek o uczestnictwie w pikniku ich dzieci – o wydarzeniu mieliby dowiedzieć się dopiero po imprezie.

Część rodziców bezpośrednio nam o tym sygnalizuje. O samym fakcie obecności dzieci na pikniku dowiedzieli się dopiero po wydarzeniu. Prawica wielokrotnie mówiła, że rodzice mają prawo i powinni decydować o swoich dzieciach w szkołach, a ponadto, że placówki powinny być apolityczne.

Kamil Janiak

Młoda Lewica apeluje o kontakt wszystkich rodziców, którzy nie wiedzieli o udziale ich pociech w wydarzeniu. Całe zajście Janiak uznaje za niebywały skandal, jeśli wszystkie przypuszczenia miałyby okazać się prawdą.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter