baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Wizyta studyjna do domów Stowarzyszenia „BARKA” w Strzelcach Opolskich

16 maja studenci SWWS pierwszego roku studiów II stopnia na kierunku penitencjarystyka odbyli wizytę studyjną do domów Stowarzyszenia „BARKA” w Strzelcach Opolskich.

Dzięki wizycie w placówkach Stowarzyszenia studenci mieli możliwość zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia oraz rodzajami pomocy, jakie są świadczone wobec osób potrzebujących, w tym byłych osadzonych w zakładach karnych. W ramach wizyty studenci zwiedzili także Ratusz Strzelec Opolskich.

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „BARKA” jest organizacją, która tworzy system wsparcia dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach pomocy prowadzi kilka domów, które udzielają schronienia i wsparcia osobom wykluczonym społecznie: bezdomnym, byłym więźniom zakładów karnych, osobom długotrwale bezrobotnym, osobom uzależnionym od alkoholu.

Serdecznie dziękujemy zarządowi Stowarzyszenia z panią Marią Feliniak na czele, za serdeczne przyjęcie oraz przekazanie praktycznych informacji i podzielenie się bogatym doświadczeniem w udzielaniu pomocy postpenitencjarnej i pracy socjalnej.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: SWWS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze