Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ratusz, jakiego nie znamy – Wizyta w miejscach na co dzień niedostępnych.

Na jedyne w swoim rodzaju zwiedzanie kaliskiego ratusza zapraszamy we wtorek, 27 lutego. Będzie to niepowtarzalna szansa na wizytę w miejscach na co dzień niedostępnych. Wstęp wolny!

Jest wizytówką naszego miasta. Nie tylko siedzibą urzędu, ale też miejscem ekspozycji o dziejach Kalisza, zabytkiem, atrakcją turystyczną. Ratusz. Stoi w sercu miasta od 100 lat. O niełatwej, pełnej zawirowań historii jego budowy, ludziach, którzy tu pracowali – od architektów, budowniczych po urzędujących, a także mieszkających tu niegdyś prezydentów – powiemy 27 lutego 

Zapowiada prezydent Krystian Kinastowski

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 przy fortepianie na Głównym Rynku już 27 lutego. Rozpocznie się od przedstawienia architektury budynku z zewnątrz. Następnie wejście do środka, gdzie udostępnione zostanie najbardziej reprezentacyjne z ratuszowych pomieszczeń – Sala Recepcyjną im. Ignacego Adama Bujnickiego. Oprócz wizyty w wieży i na tarasie widokowym zajrzymy także w miejsca na co dzień niedostępne dla odwiedzających ratusz.

Architekturę obiektu przybliży Tomasz Talar, kierownik kaliskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu.

O historii ratusza opowie dr Piotr Sobolewski – ceniony przewodnik PTTK, regionalista.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze