baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wkradł się przez balkon. Grozi mu do 7,5 lat pozbawienia wolności

Kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy, podejrzanemu o kradzież mienia. Sprawca wszedł do mieszkania przez otwarte drzwi balkonowe i ukradł między innymi biżuterię, pieniądze i laptopa. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy i zwrócili je właścicielce. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie i za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 30-letniego ostrowianina podejrzanego o kradzież mienia. Do kradzieży doszło 25 lipca tego roku. Oficer dyżurny został poinformowany przez pokrzywdzoną o tym, że nieznany wówczas sprawca pod jej nieobecność wszedł przez otwarte drzwi balkonowe domu jednorodzinnego i ukradł z niego m. in. laptopa, pieniądze oraz wartościową biżuterię. Pokrzywdzona oszacowała straty na ponad 7 tysięcy złotych.

Policjanci od razu zaczęli szukać sprawcy. Jeszcze tego samego dnia kryminalni na terenie miasta zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie skradzione rzeczy. Złodziejem okazał się, 30-latek z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wszedł przez otwarte drzwi balkonowe do domu jednorodzinnego i ukradł pieniądze, biżuterię oraz laptopa, ponieważ kierowały nim względy finansowe.

Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przesłuchali 30-latka i postawili mu zarzut kradzieży. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, dlatego teraz grozić mu może kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze