baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Władze miasta i powiatu po pierwszym posiedzeniu sztabu kryzysowego!

Władze Miasta Kalisza, Starosta Kaliski, przedstawiciele Urzędu Miasta Kalisza, służb mundurowych oraz miejskich jednostek wzięli udział w pierwszym posiedzeniu sztabu kryzysowego w związku z sytuacją na Ukrainie.

Miasto Kalisz utrzymuje stały kontakt z władzami samorządowymi Kamieńca Podolskiego. Dzisiaj otrzymały kolejny list od Mykhailo Positko, mera Kamieńca Podolskiego, w którym dziękuje za dotychczasowe wsparcie i prosi o przekazywanie na bieżąco informacji o pomocy udzielanej uchodźcom z Ukrainy. Jak wcześniej wspominaliśmy – stu obywateli Ukrainy dotrze do Kalisza w poniedziałek rano. Przy wsparciu Miasta pomoc dla grupy uchodźców organizują fundacje CHOPS i Znowu razem. Do Kalisza przyjadą głównie kobiety z dziećmi. Zostaną zakwaterowane w Domu Studenta Bulionik Akademii Kaliskiej. Polska będzie dla nich tylko etapem w podróży do Izraela. W naszym mieście spędzą kilka dni. Osoby, które uciekają przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie, zostaną wpuszczone do Polski. Jeżeli nie mają zapewnionego miejsca pobytu w Polsce i chcą w tym zakresie skorzystać z rządowego wsparcia, powinni zgłosić się do najbliższego punktu recepcyjnego:

  • Pałac Suchodolskich Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, 22-175 Dorohusk – osiedle
  • Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, 22 – 540 Dołhobyczów
  • Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22 – 523 Horodło
  • Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej (zaplecze hali sportowej), ul. Jana III Sobieskiego 5, 22 – 680 Lubycza Królewska
  • Świetlica, Korczowa 155 37-552 Korczowa
  • Hala sportowa – Medyka 285, 37-732 Medyka
  • Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 Krowica Sama
  • Była Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700 Ustrzyki Dolne

W punktach zapewniony zostanie posiłek, będzie można odpocząć i uzyskać niezbędne informacje. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu będzie sukcesywnie nawiązywał porozumienia z samorządami, na podstawie których będzie realizowana pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy od 24 lutego br. przekraczają polsko-ukraińską granicę. Szczegółowe informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy, również w języku ukraińskim, znajdują się na stronie Urzędu do spraw cudzoziemców: https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina?fbclid=IwAR3aA7uZKriY8n2g65sJ4MEfrEaSMmaXDyls6pTkyxqiOqNHS8AUHbHKgVs. Numer ogólnopolskiej infolinii, gdzie można otrzymać szczegółowe informacje, to: +48 47 721 75 75. Infolinię uruchomił również Wydział do spraw cudzoziemców w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu: 61 850 87 77. 

W naszym mieście powstaje Centrum Integracji Cudzoziemców, organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Ma zostać uruchomione na początku marca. O szczegółach będziemy informować. Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb. Szczegóły na stronie PCK: https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze