Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wlewać czy olewać? – Czy kaliska stacja zanotowała spadek obrotów?

W Kaliszu znajduje się jedna ze stacji paliw AMIC Energy, której sieć podejrzewano o powiązania kapitałowe z rosyjskim Lukoilem. Czy w związku z tym mieszkańcy naszego miasta postanowili zrezygnować z dokonywania na niej zakupów?

„Austriacka firma Amic Energy, która przejmuje stacje benzynowe w Polsce, ma tyle powiązań z Rosją, że na Ukrainie ją bojkotowano (…) Przepytaliśmy konkurentów z branży. ‘Amic to inny Łukoil’, ‘niewiele o nich wiadomo’. Wśród przepytanych przez nas menedżerów dominuje przekonanie, że to firma powiązana z kapitałem rosyjskim” – pisał „Puls Biznesu” w 2016 roku.

Zarząd AMIC Polska Sp.z.o.o. oświadcza, że należąca do spółki sieć 116 polskich stacji paliw AMIC Energy nie jest powiązana kapitałowo z koncernem Lukoil ani z innymi podmiotami gospodarczymi Federacji Rosyjskiej.

Krzysztof Strzelecki – Prezes Zarządu AMIC Polska Sp. z o.o.

Można stwierdzić, że wojna wywołała znaczący niepokój społeczny, co przełożyło się na nagłe tworzenie zapasów paliwowych przez klientów, tym samym nagły wzrost sprzedaży paliwa na wszystkich stacjach paliw w kraju. Pracownicy spółki uważają, że posiadają stałą grupę klientów, która „w większości jest w pełni świadoma, że AMIC Energy to nowa stacja, która powstała w lokalizacji dawnego Lukoila”. Zapewniają, że klienci okazali dowód zaufania wobec stacji i zdecydowanie nie powielają, ich zdaniem, „nieprawdziwych informacji wykreowanych w pełnej chaosu sytuacji medialnej”. 

Firma zapewnia, że potępia brutalny atak Rosji na Ukrainę, solidaryzuje się z narodem ukraińskim, angażując się zarówno w pomoc obywatelom Ukrainy, jak też pracownikom i ich rodzinom, o których los się obawiają.

Źrodło: Puls Biznesu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze