Włoska wizyta w “Orlim Stawie”

W ZUOK „Orli Staw” gościła delegacja włoskich samorządowców. Na jej czele stał burmistrz miasta Piedimonte San Germano, Gioacchino Ferdinandi. Miasteczko to położone jest w regionie Lacjum, w prowincji Frosinone. Celem wizyty delegacji z Włoch było poznanie doświadczeń polskiego samorządu.

Włoscy goście spotkali się z przedstawicielami samorządów i lokalnych organizacji m.in. z Kalisza i Cekowa Kolonii. W programie zwiedzania znalazła się również instalacja, która może posłużyć za wzorcowy przykład rozwiązań w dziedzinie organizacji gospodarki odpadami komunalnymi. Wizyta w zakładzie rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej obejmującej tematykę powstania i działalności Związku Komunalnego Gmin “Czyste Miasto, Czysta Gmina” oraz budowy i eksploatacji Zakładu “Orli Staw”. Prezentację przeprowadził przewodniczący zarządu związku, Jan Adam Kłysz. Na spotkaniu obecni byli dyrektorzy, główna księgowa i pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Następnie przybyli goście zwiedzili teren zakładu, aby szczegółowo zapoznać się z jego obiektami i stosowanymi technologiami. “Włoscy goście byli pod dużym wrażeniem i bardzo pozytywnie ocenili zakład, a w szczególności prowadzone aktualnie prace modernizacyjne. Spotkanie było okazją do nawiązania roboczych kontaktów oraz wymiany doświadczeń.” – tłumaczą przedstawiciele ZUOK.

 

Źródło: ZUOK “Orli Staw”

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter