Wojskowi inżynierowie budują przeprawę

Na osiedlu Rajsków powstanie most tymczasowy przez Swędrnię. Przeprawa połączy ulice Pontonową i Ciesielską na czas remontu mostu na ulicy Rajskowskiej.

Przedsięwzięcie jest częścią przebudowy ulicy Rajskowskiej w ramach Programu Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych na lata 2020-2023. Inwestycja ta zakłada również remont mostu na Swędrni. W tym czasie przeprawa musi być zamknięta, co uniemożliwi dojazd do posesji w południowej części osiedla.

Ruch ten obsługiwać będzie most tymczasowy, powstający w sąsiedztwie kładki łączącej ulice Ciesielską i Pontonową. Jego budowę prowadzą żołnierze 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia pod dowództwem ppor. Alicji Ostrowskiej. Tymczasowa przeprawa konstrukcji DMS 65 przywieziona zostanie z Borówna w powiecie chełmińskim (kujawsko-pomorskie). Będzie miała 39 metrów długości i ma powstać do 23 kwietnia.

Po uruchomieniu mostu tymczasowego będzie on służył tylko pojazdom – piesi będą mogli korzystać z istniejącej kładki. Ruch będzie się odbywał wahadłowo. Przeprawa będzie służyć do czasu ukończenia remontu mostu na ulicy Rajskowskiej.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze