Wojskowy bieg z przeszkodami

22 maja w Lesie Winiarskim odbędzie się wyjątkowy bieg sygnowany specjalsami z Jednostki Wojskowej Formoza. W imprezie może wziąć udział każdy – organizatorzy przygotowali zróżnicowane poziomy trudności od podstawowego po zaawansowany format Ultra (bieg z plecakiem i atrapą karabinu). Oprócz biegu dla dorosłych, Formoza Challenge ma także format dla dzieci w formule 4fun, czyli każdy wygrywa! Impreza w Kaliszu już tradycyjnie otwiera cykl 4 imprez Formoza Challenge.

Formoza Challenge w Kaliszu to ponad 30 zróżnicowanych przeszkód od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania na równoważniach czy linach kończąc. Wszystkie przeszkody Formoza Challlenge można poznać TUTAJ.

Zawodnicy po raz kolejny opanują Las Winiarski i zmierzą się z trasą pełną wyzwań. Ideą biegu jest hasło: „Nigdy nie zostawiamy swoich”, co oznacza, że wsparcie innych zawodników na trasie jest jak najbardziej wskazane.

Formoza Challenge jest imprezą mającą dodać endorfin każdemu, nie tylko wyjadaczom biegania, ale także osobom, które chcą spróbować biegu z przeszkodami po raz pierwszy. Każdą przeszkodę można wykupić przysiadami czy pompkami, nie ma przymusu pokonania wszystkiego – chodzi głównie o pomaganie sobie na trasie. Organizatorzy zapraszają wszystkich – przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu.

– Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach – podkreśla Szymon Sobczak, dyrektor biegu. Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Kalisza, a mieszkańcy i przyjezdni goście będą mieli możliwość spędzenia czasu w duchu rywalizacji sportowej” – dodaje.

Bieg ma już sześcioletnią historię i jest rozgrywany w Obornikach pod Poznaniem, Ustce i Gdyni. W Kaliszu odbędzie się po raz drugi.

– Zeszłoroczna edycja pokazała, że organizacja w Kaliszu zawodów Formoza Challenge była strzałem w dziesiątkę. Rywalizacja przyciągnęła do Lasu Winiarskiego wielu kibiców, zachwyconych nową w naszym mieście formą sportowej rywalizacji. Zadowoleni z trasy byli także zawodnicy, dla których Formoza Challenge jest nie tylko możliwością sprawdzenia się, ale też świetną zabawą. Miałem okazję się o tym przekonać startując w zawodach razem z drużyną Urzędu Miasta Kalisza. W tym roku też staniemy na starcie. Emocji nie zabraknie. Nigdy nie zostawiamy swoich – mówi Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza

Wydarzeniu towarzyszą żołnierze z J.W. Formoza, którzy prezentują możliwości bojowe Wojska Polskiego, a w szczególności Jednostki Specjalnej z Gdyni.

Zapisy TUTAJ.

Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS).
Przeszkody: ponad 30 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych.
Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych.
Poza tym: strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.

źródło: Juliusz Kowalczyk

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Świadkowie zdarzenia poszukiwani!

29 maja 2022

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu...

czytaj więcej»

Upamiętnili bohaterów walk o Monte Cassino

29 maja 2022

Delegacja samorządowców z terenu naszego województwa przebywała między 17 a...

czytaj więcej»

Festiwal w Żelazkowie

28 maja 2022

Już jutro w Żelazkowie odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych i...

czytaj więcej»

Płyty, winyle i kasety z całego świata w galerii Amber

28 maja 2022

Wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski zawitali dziś do Galeria...

czytaj więcej»

W muzycznym świecie zwierząt

28 maja 2022

Czy spotkaliście kiedyś w filharmonii kangury, żółwie albo kukułkę? Może...

czytaj więcej»

Dzień Dziecka w mieście!

28 maja 2022

Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami! Z tej...

czytaj więcej»