Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wokół kaliskiego Rubensa

Skradziony czy spalony? Dzieje obrazu „Zdjęcie z krzyża” autorstwa Petera Paula Rubensa, który przed pięćdziesięcioma laty zniknął z kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja, były tematem specjalnego spotkania w ratuszu.

Spacer po śródmieściu i dyskusja o dziejach słynnego obrazu przyciągnęły bardzo liczne grono zainteresowanych. Na zaproszenie prezydenta miasta odpowiedzieli przedstawiciele wielu instytucji i stowarzyszeń, historycy, znawcy sztuki, pasjonaci dziejów miasta, świadkowie wydarzeń sprzed półwiecza. Uczestnicy spotkania – blisko dwieście osób – zwiedzili kaliską katedrę oraz kościół oo. franciszkanów.
W ratuszu dyskusja odbyła się w Sali Recepcyjnej, która z trudem pomieściła zainteresowanych.

– Cieszę się, że tak wielu kaliszan żywo interesuje się sztuką i naszą lokalną historią. Kaliski Rubens nadal budzi ogromne emocje. Dyskusja w ratuszu tylko to potwierdza. Dziękuję prelegentom za dzielenie się wiedzą, gospodarzom obu świątyń za współpracę, a wszystkim mieszkańcom i gościom spoza Kalisza za tak liczny udział – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Uczestnicy spotkania skorzystali z okazji, by spojrzeć na wieczorny Kalisz z wieży ratusza. W prezencie otrzymali plakaty ze zdjęciami naszego miasta. Wydarzenie zostało zorganizowane przez kancelarię Prezydenta Miasta we współpracy z Informacją Turystyczną Urzędu Miasta.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze