Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Wolność po polsku” – rusza nabór wniosków

Fundusz Patriotyczny ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Wolność po polsku”. Fundusz składa się z dwóch ścieżek dotacyjnych: Priorytetu I i II.

W ramach Priorytetu I będzie można ubiegać się o dofinansowanie organizowania projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych: konferencji, odczytów, koncertów itp. Z Priorytetu II będą finansowane przedsięwzięcia inwestycyjne i infrastrukturalne, które mają na celu wzmocnienie instytucjonalne podmiotów-wnioskodawców.
O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe.
Nabór wniosków potrwa do 04.04.2022r.

Fundusz Patriotyczny ma za zadanie realizację polityki pamięci w zakresie historii i dziedzictwa Polski, w tym dorobku polskiej myśli społeczno-politycznej, ze szczególnym uwzględnieniem myśli narodowej, katolicko-społecznej i konserwatywnej. Poprzez swoje działania Fundusz wspierać będzie promowanie postaw patriotycznych i kształtowanie świadomego własnej tożsamości obywatela poprzez upowszechnianie i popularyzację wiedzy dotyczącej historii Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego. Chcemy ukazać historie narodową jako cenne źródło wartości, wzorców i odniesień, które inspiruje do działań twórczych i upowszechniać wiedzy o historii i dziedzictwie Polski. Poprzez system wsparcia instytucji społecznych pragniemy inspirować, wspierać i upowszechniać zjawiska w nauce, kulturze i sztuce nawiązujących do dziedzictwa polskiej historii. Naszym celem jest budowanie szacunku, więzi i współodpowiedzialności za polskie dziedzictwo kulturowe, wzmacnianie świadomości w zakresie jego wartości, potrzeby utrwalenia i podjęcia ochrony. Równie ważne jest tworzenie podstaw naukowych dla rozwoju wiedzy o historii i dziedzictwie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej myśli społeczno-politycznej oraz wspieranie badań nad historią i dziedzictwem Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej myśli społeczno-politycznej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze