Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Woonerf Śródmiejska – Zamkowa – Piskorzewska

Etap realizacji inwestycji 77%
Koszt inwestycji
0
mln. zł

Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Śródmiejskiej, Zamkowej i Piskorzewskiej na woonerfy z chodnikami, jezdnią, miejscami parkingowymi i drzewami w donicach wraz z odtworzeniem, innym rodzajem nawierzchni (cegły, polne kamienie) zarysu Bramy Wrocławskiej i murów miejskich w poprzek ul. Piskorzewskiej. Celem przebudowy jest uczynienie ulic bardziej przyjaznymi dla pieszych i rowerzystów. Przebudowę rozpoczęto w sierpniu 2020. Projekt dofinansowany jest z WRPO 2014–2020.

Nie jest znany ostateczny projekt przebudowy (np. miejsce rozmieszczenia i rodzaj zieleni, która się pojawi). Termin zakończenia prac to obecnie kwiecień bieżącego roku, choć pierwotnie prace miały zakończyć się do końca 2020 roku.

W przestrzeni portalów społecznościowych coraz więcej możemy znaleźć zdjęć i komentarzy, ukazującej fuszerki. Kilka z nich także w naszej galerii – niepodłączone spusty rynnowe czy kratka ściekowa, do której nie dopłynie woda z odpływu… Inwestycja jest wciąż w trakcie realizacji i wierzymy, że błędy zostaną usunięte.

Po długim przestoju spowodowanym zimową aurą, prace zostały wznowione. Pojawiły się nowe słupy oświetleniowe w ul. Zamkowej. Postęp jest jednak bardzo znikomy.

06.02.2021 Piskorzewska

06.02.2021 Zamkowa

06.02.2021 Śródmiejska

28.02.2021 Zamkowa

28.02.2021 Śródmiejska

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter