Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wraca konkurs „Wielkopolski Lekarz z Sercem” – kto zostanie wyróżniony w tym roku?

„Chcemy wyróżnić tych, którzy w swojej codziennej pracy wykraczają daleko poza to, co robią” – tak do udziału w powracającym po pandemicznej przerwie konkursie „Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi” zachęca Paulina Stochniałek, Członkini Województwa Wielkopolskiego. Konkurs jest wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i promuje działalność społeczną lekarzy z naszego regionu. Nabór kandydatów potrwa do 15 lutego 2024 roku.

Konkurs organizowany jest od 2017 roku. Jego celem jest uhonorowanie lekarzy związanych z Wielkopolską, którzy w pracy zawodowej angażują się w działania o charakterze charytatywnym i prospołecznym na rzecz osób chorych, cieszą się autorytetem w środowisku lekarskim oraz lokalnym i swoją postawą mobilizują innych do działania.

„Powracamy z konkursem po pandemicznej przerwie. Dwa samorządy, które się umówiły na tę nagrodę, czyli Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska, tak jak lekarze też służą mieszkańcom regionu. Chcemy wyróżnić tych, którzy w swojej codziennej pracy wykraczają daleko poza to, co robią, oddają siebie całego drugiemu człowiekowi. Wiemy, że ludzie z sercem są wszędzie, nie ograniczamy się do dużych miast, potencjalni laureaci działają w całej Wielkopolsce” – zaznacza Paulina Stochniałek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz, społecznik i filantrop, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, który w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.

„Do tej pory mieliśmy trzech laureatów. Pierwszym z nich był profesor Jacek Łuczak, twórca opieki hospicyjnej w Polsce. Drugim była doktor Anna Tarajkowska, stomatolog lecząca zęby w swoim wolnym czasie, trzecim – doktor Paweł Wiszniewski, hematolog, twórca hospicjum w Pile. Na zgłoszenia o działalności takich właśnie osób czekamy. Pamiętajmy, że ludzi, którzy robią coś dla innych, bardzo często się nie zauważa” – dodaje Krzysztof Kordel, Prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Kandydatury do konkursu mogą zgłaszać: 

  • organy jednostek samorządu terytorialnego,
  • przedstawiciele podmiotów leczniczych,
  • organizacje społeczne i zawodowe,
  • osoby fizyczne.

Nabór kandydatów do IV edycji Konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem” potrwa do 15 lutego. Formularze zgłoszeniowe można składać w formie papierowej lub drogą elektroniczną. Regulamin konkursu i wzór karty zgłoszeniowej dostępny jest na stronie: https://www.umww.pl/wielkopolski-lekarz-z-sercem-1.

W skład kapituły konkursu wchodzi 10 osób: 5 osób wskazanych przez Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, 5 osób reprezentujących Wielkopolską Izbą Lekarską. Kapituła wybiera laureata i 2 wyróżnionych w konkursie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 marca 2024 roku. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali. Zwycięzca konkursu oraz jego laureaci otrzymają nagrody finansowe w formie czeku charytatywnego, które przekażą na wybrany cel.

Źródło: UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze