Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wraca Piknik Organizacji Pozarządowych!

Do 31 lipca organizacje pozarządowe i przedsiębiorstwa mogą zgłaszać się do udziału w Pikniku Organizacji Pozarządowych. Odbędzie się on w niedzielę 3 września 2023 roku w kaliskim Parku Miejskim. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie mieszkańcom potencjału III sektora z Kalisza i okolic.

Kaliski Piknik Organizacji Pozarządowych rozpocznie się 3 września o godzinie 11:00 i będzie trwać do 17:00. Piknikowi towarzyszyć będzie XII Kaliskie Miodobranie, które zorganizowane zostanie na placu przy Centrum Kultury i Sztuki. Miejsca dla stoisk Pikniku Organizacji Pozarządowych umieszczone zostaną przy alejce w Parku Miejskim. Organizatorzy, czyli Miasto Kalisz, Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Kaliska Rada Działalności Pożytku Publicznego, spodziewają się wielu atrakcji. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Celem Pikniku jest pokazanie mieszkańcom Kalisza potencjału działających w naszym mieście organizacji, ich różnorodności oraz przede wszystkim bogatej oferty skierowanej do osób w każdej grupie wiekowej. Poznanie organizacji to również okazja do włączenia się w ich działalność, chociażby w formie wolontariatu, a tym samym realizacji własnych zainteresowań i pasji.

Wśród wystawców znajdą się zarówno organizacje pozarządowe, jak i, po raz pierwszy, także przedsiębiorstwa, które wspierają projekty społeczne, obywatelskie, kulturalne, sportowe bądź charytatywne lub mają ambitne plany w tym zakresie. Z czego wynika ta zmiana? – Zaobserwowaliśmy, że współpraca między NGO-sami a przedsiębiorstwami zdarza się stosunkowo rzadko. Tymczasem może ona przynieść korzyści dla obu stron – mówi Aleksandra Nowacka, przewodnicząca Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. – Piknik Organizacji Pozarządowych z udziałem firm ma być pierwszym krokiem do upowszechniania tej kooperacji – dodaje Nowacka.

Ideą Pikniku jest oddanie inicjatywy jego uczestnikom. To wystawcy zdecydują, jak chcą zaprezentować swoją organizację i przyciągnąć uwagę zainteresowanych mieszkańców. Udział w Pikniku jest bezpłatny zarówno dla organizacji pozarządowych, jak i dla firm. Ponadto zainteresowane organizacje pozarządowe będą mogły skorzystać z zapewnionych przez Organizatorów krzeseł, stołów i namiotów – pod warunkiem zgłoszenia takiego zapotrzebowania w formularzu.

Zgłoszenia trwają do 31 lipca 2023 roku. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku. Aby wziąć udział w Pikniku, należy wypełnić jeden z dwóch formularzy:

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

DLA FIRM

Partnerami wydarzenia są: Forum Organizacji Pozarządowych Ziemi Kaliskiej, Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu, Centrum Kultury i Sztuki, a także Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Południowej im. prof. Teofila Ciesielskiego w Kaliszu.

Źródło: KRDPP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze