baner_AK
reklama-SWWS

Wsiadł za kierownicę pijany i niemal potrącił pieszą

Godną naśladowania postawą wykazało się dwoje uczestników ruchu drogowego, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak wykazało badanie, 30-letni kierowca osobowego renault miał w organizmie 3 promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w niedzielę po godzinie 16:00 został powiadomiony o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol. Z relacji jednego ze świadków wynikało, że kierowca osobowego renault jadąc zygzakiem w pewnym momencie wjechał na krawężnik. Aby uniknąć potrącenia, idąca chodnikiem piesza musiała uciec na pobocze. Zarówno piesza jak i świadek zdarzenia podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy postanowili zareagować. Zabrali mu kluczyki od auta i o całej sytuacji powiadomili policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z drogówki sprawdzili stan trzeźwości 30-letniego kierowcy. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna siedzący za kierownicą renault był nietrzeźwy. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze