Wsparcie strażaków dla medyków

W dniu 2 października wypracowano rozwiązania, które umożliwią kadrowe wsparcie ratowników medycznych pracujących w wielkopolskich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej. Mają one na celu usprawnienie działań Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Jest to decyzja wojewody wielkopolskiego, Michała Zielińskiego, który zadecydował o skierowaniu ratowników medycznych pracujących w Wojsku i PSP do pracy w pogotowiu. To odpowiedź na nasilające się braki kadrowe w zespołach ratownictwa medycznego. Gotowość pomocy zadeklarowało blisko 90 strażaków.

"Wypracowane dziś porozumienie służy zapewnieniu bezpieczeństwa Wielkopolan. Gwarantuje także ciągłość funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego"

- powiedział wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński

Działania te obejmują także 30% dodatek wyjazdowy dla ratowników. Została określona również minimalna stawka wynagrodzenia za godzinę pracy dla ratowników będących na kontraktach, która wynosi nie mniej niż 40 zł.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter