baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Współczesne formy niewolnictwa- spotkanie ze studentami

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu spotkała się z studentami, by porozmawiać o współczesnych formach niewolnictwa. Spotkanie miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są m.in. przymusowa praca czy handel ludźmi.

Działania te były okazją do podniesienia świadomości młodych osób w zakresie rozpoznania zjawiska dotyczącego handlu ludźmi oraz przekazania podstawowych informacji, jak nie stać się jego ofiarą.

W trakcie spotkania z studentami policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej st. asp. Marlena Potasińska omówiła główne aspekty związane z handlem „żywym towarem”, metodami pozyskiwania osób, wskazując przy tym na różne formy i skalę tego zjawiska oraz sposoby niwelowania i unikania zagrożeń.

Policjantka przypomniała, że na zetknięcie się z grupami przestępczymi zajmującymi się się handlem ludźmi narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia ale również młodzi ludzie wyjeżdżający na wakacje. Mówiła również o tym, jak ustrzec się oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach wskazujących na to, że mamy do czynienia z tego rodzaju zjawiskiem. Wyjaśniła, na co należy zwrócić uwagę odpowiadając na oferty pracy z zagranicy oraz kiedy ogłoszenie o pracę może być oszustwem. Poinformowała, że w przypadku wyjazdu za granicę ważne jest by pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności i ubezpieczeniu się. Zwróciła uwagę by nie oddawać swojego paszportu pośrednikowi lub innym osobom, by sprawdzić czy pracodawca faktycznie istnieje i poinformować najbliższych o swoim miejscu pobytu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze