Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wspólne ćwiczenia służb w Szałe

W dniu 12 lipca 2022 r. policjanci, strażacy i ratownicy wodni spotkali się nad zalewem Szałe, aby wspólnie przeprowadzić ćwiczenia z zakresu szeroko pojętego ratownictwa na obszarach wodnych. Tego typu działania pomagają również wypracować wspólne procedury, które na pewno przełożą się na lepsze funkcjonowanie w przypadku ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Podczas ćwiczeń symulowano m.in. ratowanie tonącego z podejrzeniem urazu kręgosłupa, osoby, która wypadła z łodzi, a także nieprzytomnego mężczyzny, który znajdował się na rowerku wodnym.

Dużą uwagę zwrócono na techniki postępowania z poszkodowanym w wodzie, jego prawidłowe zabezpieczenie, wynoszenie, holowanie, podpływanie do tonącego, jak i udzielania pomocy medycznej. Szkolenie to miało nie tylko na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą i na wodzie, ale przede wszystkim wzmocnienie współpracy pomiędzy policją, ratownikami WOPR-u oraz strażakami.

Oprócz przećwiczenia odpowiednich scenariuszy, założeń i technik funkcjonariusze mieli doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie działań na wodzie.

Dodać należy również, że pomimo apeli nadal dochodzi do utonięć, na terenie całego kraju do dnia 11 lipca br. odnotowano 111 przypadków.

Pamiętajmy, że przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe.

Źródło: Policja Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze