Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Współpraca SAKO z gminami powiatu wałeckiego

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska podpisało porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wsparcia Rozwoju Gmin Powiatu Wałeckiego.

W dniach 23-24 lutego w Wałczu gościła delegacja Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Jednym z punktów wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wsparcia Rozwoju Gmin Powiatu Wałeckiego.


Porozumienie podpisali reprezentanci Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska – Krystian Kinastowski, prezes zarządu i Józef Podłużny, członek zarządu oraz przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Wsparcia Rozwoju Gmin Powiatu Wałeckiego – Bogdan Wankiewicz, prezes zarządu i Maciej Żebrowski, wiceprezes zarządu.


Celem porozumienia jest wspieranie współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego oraz instytucjami i organizacjami życia społecznego i gospodarczego, dotyczące m.in. podejmowania wspólnych działań społecznych, gospodarczych czy naukowych, współpracy naukowo-badawczej, inicjowania wycieczek integracyjnych dla mieszkańców obu regionów czy wzajemnego popularyzowania regionów w kraju i za granicą, w tym w miastach partnerskich.


W czasie wizyty, goście zwiedzili również Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej, Lokalne Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje”, COS OPO na Bukowinie i półwysep w Strącznie.

źródło: SAKO

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze