Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wspomnienia profesora Miłobędzkiego. Promocja nowej książki KTPN

Wspomnienia profesora Tadeusza Miłobędzkiego – związanego z Kaliszem naukowca, pierwszego rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – to kolejne wydawnictwo Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Promocja książki odbędzie się w siedzibie KTPN, w czwartek, 1 lutego.

Na tom „Pamiątki przygodne” składają się unikatowe wspomnienia pierwszego rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, urodzonego w Kole a wychowanego w Turku i Kaliszu wybitnego chemika, prof. Tadeusza Miłobędzkiego (1873-1959). – Odtwarzają przed nami nieistniejący już świat: kolory, blaski i cienie życia na prowincji Królestwa Polskiego pod koniec XIX stulecia – mówi Makary Górzyński, który wraz z Wojciechem Głowackim przygotował publikację do druku. – Autor wspomnień zabiera nas w świat swojego dzieciństwa i opowiada o codzienności szlachecko-inteligenckiej rodziny żyjącej w guberni kaliskiej, Turku, Kole, Kaliszu i okolicach. Niezwykle ciekawe opisy tych miast autor ożywia postaciami ludzi, życiem codziennym i zupełnie nieznanymi faktami z dziejów regionu.

Promocja wydawnictwa odbędzie się w czwartek, 1 lutego, w siedzibie Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, przy św. Józefa 2-4. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Publikacje KTPN można nabyć pod powyższym adresem lub w sprzedaży wysyłkowej (kontakt: tel. 880 305 312, e-mail: ktpn.kalisz@wp.pl).

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze