Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wspomnienie Arkadiusza Pacholskiego

11 stycznia 2024 roku mija 3. rocznica śmierci Arkadiusza Pacholskiego, kaliskiego eseisty i powieściopisarza, dziennikarza, animatora kultury, radnego Rady Miejskiej Kalisza, aktywisty i społecznika, pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka. W związku z tym, Filia Nr 7, z którą w ostatnich latach życia związany był Arkadiusz Pacholski, zaprasza na spotkanie wspomnieniowe poświęcone twórcy „Pochwały stworzenia”.

Arkadiusz Pacholski, przez kilka lat związany był zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu, a jego ostatnim miejscem pracy była Filia Nr 7. Trzecią rocznicę śmierci, jego byli współpracownicy pragną upamiętnić organizując spotkanie wspomnieniowe. Odbędzie się ono 11 stycznia 2024 r., o godz. 17.00 w pałacyku na Majkowie (ul. Tuwima 10 w Kaliszu). W programie wieczoru znalazły się m.in.: wspólne oglądanie fotografii, wspomnienia oraz anegdoty z nim związane, czytanie fragmentów jego prozy.

W 2022 matka pisarza, przekazała spuściznę Arkadiusza Pacholskiego, m.in. bogaty księgozbiór oraz elementy wyposażenia salonu Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Hasłem wieczoru będą słowa, odręcznie zapisane przez Arkadiusza Pacholskiego, które pozostawił dla bliskich i znajomych, jako obietnicę możliwą do spełnienia tylko przez pisarza:  Jestem za chwilę.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze