baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Wybierz się na spacer ornitologiczny

W najbliższą niedzielę 16 kwietnia 2023r. w parku wokół Pałacu Lipskich w Lewkowie odbędzie się kolejny – piąty już – spacer przyrodniczy, który poprowadzi Paweł. T. Dolata. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00.

6-hektarowy park otaczający pałac liczy ponad 800 drzew, które są miejscem żerowania i życia dla wielu gatunków ptaków. Każdy spacer pozwala odkryć zupełnie inne zwierzęta występujące na tym obszarze.

– Podczas marcowego spaceru uczestnicy spaceru zaobserwowali aż 14 gatunków ptaków. Widziano grzywacze, zięby, sikorki bogatki, szpaki, kowaliki , wróble, ale także dzięcioły czarne, dzięcioły średnie i kosy. Jak podkreśla Paweł T. Dolata to właśnie dzięcioł czarny jest uznawany za wskaźnik naturalności polskich lasów, gdyż występuje w lasach z udziałem dojrzałych drzew – mówi dyrektor Muzeum w Lewkowie Sylwia Nowicka.

Niedzielny spacer trwa około godzinę – to spacer ornitologiczno-przyrodniczy po parku z przewodnikiem, koszt uczestnictwa w nim to 10 złotych od osoby. Po zakończonym spacerze przy kawie i herbacie jest pogadanka o zaobserwowanych zwierzętach i oglądanie zdjęć.

Muzeum w Lewkowie ma w planach na 2024r. wydanie przyrodniczego przewodnika po lewkowskim parku wraz z bogatą dokumentacją fotograficzną. Dyrektor Sylwia Nowicka planuje także stworzenie ścieżki edukacyjnej w parku z opisem poszczególnych drzew i kodami QR.

Źródło: Muzeum w Lewkowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze