Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wyborczy incydent w Pleszewie – sprawę bada policja [WYBORY SAMORZĄDOWE 2024]

W Pleszewie miało dojść do łapownictwa wyborczego. Policjanci weryfikują informację dotyczące zachęcania do głosowania na wskazaną osobę w zamian za gratyfikację finansową, o czym informuje za pośrednictwem PAP oficer prasowa pleszewskiej policji asp. szt. Monika Kołaska.

Jak podane Polska Agencja Prasowa, do zdarzenia miało dojść po południu przy jednym z lokali wyborczych w Pleszewie. Na komisariat policji zgłosiła się osoba, która poinformowała, że w pobliżu lokalu wyborczego straszy mężczyzna proponuje wyborcom zapłatę za oddanie głosu na wskazanego przez niego kandydata.

Zgodnie z informacją asp. szt. Moniki Kołaski, śledczy weryfikują tę informację i ustalają, czy doszło do łapownictwa wyborczego.

Jeśli tak się stało, sprawca będzie miał nie lada problemy. Kodeks karny mówi o tym, że „kto, będąc uprawniony do głosowania, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo takiej korzyści żąda za głosowanie w określony sposób, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” (art. 250a KK). Tej samej karze podlega, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej osobie uprawnionej do głosowania, aby skłonić ją do głosowania w określony sposób.

Źródło: PAP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze