baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Wybrano elewację nowej pływalni

Ponad 1600 głosów zadecydowało. Budowana właśnie pływalnia na Dobrzecu, która zastąpi dawnego „Delfina”, przybierze szary odcień elewacji.

Głosowanie polegało na napisaniu komentarza pod postem na oficjalnym facebookowym profilu Prezydenta Miasta Kalisza. Spośród trzech wariantów wybrano przedstawiający nową pływalnię w szarym odcieniu. Projekt elewacji będzie dopracowany, dodatkowo ożywi ją napis i logo nowej pływalni. Przed budynkiem wykonany zostanie także dostępny dla wszystkich dzieci wodny plac zabaw. 

Nowa pływalnia na Dobrzecu powstaje w miejscu nieużywanego od 2013 roku basenu „Delfin”. 23 czerwca zeszłego roku miała miejsce konferencja prasowa na której przedstawione zostały szczegóły tej ważnej dla mieszkańców inwestycji. Tak wówczas wypowiadał się o niej Prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski:

“Szanowni Państwo, chcieliśmy przekazać informację, na którą czeka wielu mieszkańców Kalisza, nie tylko Dobrzeca, ale całego miasta. Podjęliśmy decyzję o tym, że ten obiekt, który jest za nami (basen Delfin – przyp. red.), od wielu lat jest wyłączony z użytkowania w wyniku różnych decyzji podjętych przez moich poprzedników. My podjęliśmy decyzję, że powstanie tu nowa pływalania. Zadaniem tym zajmie się spółka Aquapark Kalisz. Niebawem będziemy przygotowani do tego, by ogłosić przetarg i w formule zaprojektuj wybuduj poszukać wykonawcy, który tutaj taką nowoczesną spełniającą wszelkie standardy użytkowe ale również sportowe, zgodne z federacją pływacką pływalnie postawi. Będzie to basen z dwoma nieckami, z podstawową niecką o długości 25 metrów i ilości 8 torów. Będzie również dodatkowa niecka do nauki pływania. W założeniu ma być to typowa pływalnia jakiej Kalisz potrzebuje”

– Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza (wypowiedź z 23 czerwca 2021 roku)

Historia pływalni na osiedlu Dobrzec sięga początków XXI wieku. Przez wiele lat był to jeden z dwóch basenów w Kaliszu, który z racji swojego położenia był jednym z atrakcyjniejszych miejsc aktywności dla kaliszan i przede wszystkim mieszkańców największej dzielnicy w mieście. Nowy obiekt powstanie w ciągu najbliższych 18 miesięcy, koszt jego wybudowania to 23 985 000 złotych. Basenem będzie zarządzać Aquapark Kalisz Sp. z o.o.

Źródło: Facebook Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze