Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wychowanek KTW utworzył zbiórkę na realizację olimpijskich marzeń!

W środowisku sportowym czasami trzeba postawić na swoim, ryzykując i podejmując decyzje, które prowadzą do realizacji marzeń. Tak właśnie postąpili doświadczeni wioślarze, członkowie polskiej czwórki bez sternika (4-MA), którzy zdecydowali się rywalizować o miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024.

Osiągnięcia zespołu, w tym medale Mistrzostw Świata i Europy oraz wysokie lokaty na poprzednich Igrzyskach, stanowią solidne fundamenty ich determinacji. Jednak, by spełnić swoje sportowe marzenie, muszą zmierzyć się z wyzwaniem kwalifikacji olimpijskiej na arenie krajowej. Odrzucając ofertę współpracy z kadrą narodową, zdecydowali się postawić na własne siły, co niesie ze sobą nie tylko sportowe, lecz także finansowe wyzwania.

– Aby mieć możliwość wystartowania w regatach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, musimy wygrać rywalizację w krajowych eliminacjach, które odbędą się w Poznaniu 13-14.04.2024 r. Przygotowanie do realizacji powyższego zadania wymaga od Nas dużych nakładów finansowych. Dotyczy to kosztów związanych z wynajęciem łódki oraz organizacją obozu klimatycznego w okresie zimowym. Szacowany koszt to ok. 50 tysięcy złotych informuje Piotr Juszczak – wioślarz, wychowanek klubu KTW Kalisz.

Członkowie osady mają na swoim koncie liczne sukcesy, m.in. medale Mistrzostw Świata i Europy, jak również wysokie lokaty na IO w Rio de Janeiro V i IV miejsca oraz IV na IO w Tokio.

– Jesteśmy doświadczonymi zawodnikami, a Igrzyska Olimpijskie w Paryżu są dla nas realną szansą na walkę o medal. Rezygnując ze współpracy z kadrą, zaryzykowaliśmy nasze sportowe kariery, ponieważ nie interesuje nas przeciętność i chcemy postawić na swoim. Dla większości z nas będą to trzecie Igrzyska więc oby do trzech razy sztuka! – dodaje wioślarz.

Link do zbiórki: KLIK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Jan Niezbędny

Ale zjazd na dno tego portalu. Nic, żadnych ciekawych treści tylko same newsy….. Dno. Żadnych treści wideo, komentarzy, tylko przeklejane newsy, newsy, newsy, newsy, newsy.

Najnowsze