baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny gościł rektor Kaniewską

14 kwietnia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu gościła rektor UAM, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska. Rektor omówiła osiągnięcia uniwersytetu w ostatnich trzech latach, przedstawiając zarazem trudności w funkcjonowaniu uczelni, wynikające m.in. z pandemii czy ze wzrostu kosztów, którego nie rekompensuje dotacja ministerialna.

Po prezentacji odbyła się dyskusja, podczas której prof. Kaniewska, po udzieleniu odpowiedzi na liczne pytania, podziękowała społeczności WP-A za pomoc Ukrainie, wysokie osiągnięcia w ewaluacji naukowej i światowych rankingach, wzorcową proporcję liczby studentów do wykładowców oraz przestrzeganie dyscypliny finansowej.

Rektor zapewniła o wsparciu Filii w Kaliszu w zakresie inwestycji proekologicznych, modernizacji informatycznej oraz dostępu do programów badawczych i dydaktycznych, a także wprowadzania do oferty nowych, cenionych na rynku pracy kierunków studiów.

Źródło: WP-A UAM, Fot.: A. Jarzębowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze