baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Wygodniej i ekologiczniej. Trwa rozbudowa szpitala w Wolicy

Wygodniej dla pacjentów, ekologicznie dla szpitala. Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę placówki w Wolicy. W najbliższym czasie chcemy zostać szpitalem zeroemisyjnym – powiedział dyrektor placówki, Sławomir Wysocki

Na rozbudowę szpitala składa się budowa łącznika, który połączy 70-letni szpital z nowoczesnym budynkiem modułowym Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej. Inwestycja warta 5 mln złotych finansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Wmurowaliśmy dziś kamień węgielny, ale można już zobaczyć stojący budynek, łącznik, który pozwoli zwiększyć ilość miejsc, ale też pacjenci będą mogli dużo wygodniej korzystać, chociażby przemieszczając się na badania pomiędzy oddziałami, które znajdują się w nowej części. Inwestycja jest warta 5 mln złotych. Tak jak wszystkie inwestycje w Wolicy, wykonana w budżecie i czasie – powiedziała podczas konferencji Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Oprócz ułatwień dla pacjentów, inwestycja ta ma także duże znaczenie w kwestii ekologii. Szpital ma w planach zostanie placówką zeroemisyjną.

Ten kamień węgielny traktuję osobiście jako zwieńczenie wielu inwestycji, którą szpital mógł zrobić dzięki super współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Dzięki wsparciu, dzięki środkom finansowym. 96% środków finansowych na te wszystkie inwestycje otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego. Pozostałe kwoty są grantami z innych programów. Dużo inwestycji jest także proekologicznych, cieszę się bardzo, że jesteśmy traktowani jako placówkę pilotażową, jeżeli chodzi o zielone szpitale. W ciągu najbliższego czasu chcemy zostać szpitalem zeroemisyjnym – wspomniał Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy

Dzięki inwestycji w szpitalu poszerzy się baza łóżkowa, jest także szansa na pojawienie się w placówce tomografu komputerowego:

Mamy miejsce na tomograf komputerowy. Wniosek, który został wysłany do Ministerstwa Zdrowia został pozytywnie rozpatrzony przez wojewodę, jesteśmy na pierwszym miejscu na liście i czekamy, czy uda nam się te środki uzyskać. Będzie to duża wygoda dla pacjentów, którzy będą mogli mieć wykonane badania na miejscu oraz duża oszczędność ekonomiczna – dodaje dyrektor placówki

Budynek powstaje w technologii modułowej, wykonany będzie w oparciu o konstrukcję stalową. O szczegółach wspomniał Jarosław Adamek, przedstawiciel firmy Climatic, wykonawcy inwestycji:

Budynek przez niecałe dwa miesiące był prefabrykowany. Blisko miesiąc temu wyposażone w instalacje moduły przyjechały na budowę. Dzięki temu przez ostatnie trzy tygodnie pracowaliśmy i wykańczaliśmy budynek. Sam obiekt realizowany jest w standardzie pasywnym. Są to konstrukcje szczelne, spełniające warunki techniczne na rok 2021.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze