Wygrana na otwarciu Mistrzostw Polski

W czwartek o 10:00 rozpoczęła się rywalizacja w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek w Olecku. W meczu otwarcia broniące tytułu z zeszłego roku siatkarki Energa MKS SMS Kalisz pokonały GKS 2011 Wieżyca Stężyca 3:0. Rywalizacja potrwa do poniedziałku.

Co ciekawe, kiedy w lipcu w Kaliszu Energa MKS SMS zdobywał Mistrzostwo Polski Juniorek w finale zmierzył się właśnie z zespołem ze Stężycy. Wtedy mecz zakończył się tym samym wynikiem. Czwartkowy mecz otwarcia turnieju finałowego w Olecku miał dość wyrównany przebieg w dwóch pierwszych setach.

Wynik drugiej partii przez długi czas kręcił się w okolicach remisu. GKS Wieżyca Stężyca prowadziła nawet 22:21, ale od tego momentu świetnie zareagował kaliski zespół. Najpierw wyrównał stan meczu, a później na zagrywkę weszła Zofia Sobanty. Dwoma pierwszymi serwisami maksymalnie utrudniła przeciwniczkom grę, a przy trzecim podejściu zagrała asa kończąc rywalizację w drugim secie i wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:0.

W trzecim secie dobry początek zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Widerę przełożył się na kontrolę wyniku od samego początku partii. Pewnie grający zespół spokojnie doprowadził wynik do końca i ostatecznie na otwarcie turnieju finałowego wygrał 3:0. MVP spotkania została rozgrywająca Oliwia Poreda.

Faza grupowa

Czwartek 27.05, g. 10:00

GKS 2011 Wieżyca Stężyca – Energa MKS SMS Kalisz 0:3 (22:25, 22:25, 13:25) MVP: Oliwia Poreda

Piątek 28.05, g. 10:00