Wygrana na otwarciu turnieju półfinałowego kadetek

Dzisiaj rozpoczął się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Pewnym zwycięstwem w meczu otwarcia kaliszanki postawiły pierwszy krok w drodze do wielkiego finału i obrony zeszłorocznego tytułu Mistrzyń Polski. MVP pierwszego spotkania turnieju została kapitan zespołu – Karolina Staniszewska.

Turniej półfinałowy miał odbyć się wcześniej, ale jego termin musiał zostać zmieniony ze względu na zawieszenie rozgrywek młodzieżowych wiosną, związane z nowymi wytycznymi dotyczącymi pandemii COVID-19. Nowy termin został wyznaczony właśnie na weekend 14-16 maja. Zmiana terminów delikatnie namieszała w planie przygotowań, ale te problemy nie przeszkodziły naszej drużynie kadetek.

Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Kowalczyka dobrze rozpoczęła turniej we własnej hali. Od początku meczu z #Volleyem Wrocław drużyna utrzymywała koncentrację i spokój, nawet pomimo prowadzenia rywalek po pierwszych kilku wymianach. Wrocławianki również miewały dobre fragmenty gry, w drugim secie zbliżając się w końcówce na trzy punkty, jednak nasz zespół utrzymał koncentrację wygrywając partię i w trzecim secie nie pozwalając przeciwniczkom na powrót do gry. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Karolina Staniszewska, a w ważnych momentach trudne piłki kończyła również Patrycja Łagida. Pewnym zwycięstwem w meczu otwarcia kaliszanki stawiają pierwszy krok w drodze do wielkiego finału i obrony zeszłorocznego tytułu Mistrzyń Polski. 

W sobotę kadetki zagrają z PSPS SMS-em Police, natomiast w niedzielę zagrają z Legionovią Legionowo. Awans do finału wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju półfinałowego.

Źródło: Energa MKS Kalisz
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze