baner_FBAnt
Baner AWS
FinalFour

Wygrana rezerw KKS-u Kalisz

Skromnym i ustalonym już w pierwszej połowie wynikiem 1:0 zakończyło się spotkanie z GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne.

W 9. minucie meczu celny strzał, z 18. metra, oddał zawodnik drużyny rywali, Mikołaj Dorna. Dobrze, w polu karnym, odnalazł się przy sytuacji z 18. minuty Wiktor Walczak. Niewiele brakowało, aby kakaesiak sprytnie, uderzeniem z zewnętrznej części stopy, pokonał goalkeepera rywali. Na przełamanie wyniku czekaliśmy do 32. minuty. Arbiter meczu, Adrian Olejniczak podyktował rzut karny dla “Trójkolorowych”, po faulu w polu karnym na jednym z kakaesiaków. Jedenastkę pewnie wykorzystał Wiktor Walczak i od tego momentu KKS II prowadził 1:0. Dużo szczęścia mieliśmy kilka minut później, gdy po strzale Ivana Morozova, piłka odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi Wojciech Maroszek mógł wpisać się na listę strzelców, ale płaskie uderzenie po ziemi, z pola karnego, świetnie wybronił Kacper Rybarczyk.

Goście, od pierwszych sekund drugiej połowy, przeszli do ofensywy. Już chwilę po gwizdku Mateusz Górski wybronił solidny strzał pod poprzeczkę. W 62. minucie podwyższyć prowadzenie mógł Kamil Koczy, który obrócił się z piłką w polu karnym i mocno uderzył na bramkę Tarnovii. W tej sytuacji dobrze, między słupkami, spisał się goalkeeper przyjezdnych. W ostatnim kwadransie spotkania, defensywa Tarnovii dwukrotnie popełniła błąd, pozostawiając pustą bramkę. Najpierw Adam Zadka, a później Jakub Zachara nie zdecydowali się jednak na uderzenie z dystansu. Na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Zachara dobrze uderzył z 16. metra, ale piłka, po uderzeniu kakaesiaka, minimalnie minęła słupek. W doliczonym czasie drugiej połowy zaostrzyło się. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, za nieprzepisowe zatrzymanie rywala, otrzymał Mateusz Malczyk, zawodnik Tarnovii. Mimo nerwówki w końcowych minutach, “Trójkolorowym” udało się utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka.

24. kolejka sezonu 2021/2022 wielkopolskiej ARTBUD IV ligi, 03.04.2022, godz. 11:00, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0 (1:0)
1:0 Wiktor Walczak 32. min k.

KKS Kalisz II: Mateusz Górski – Kacper Dudek, Bartosz Waleńcik (C), Wiktor Walczak, Jakub Kieliba (72. min Kamil Weber), Wiktor Staszak (78. min Adam Zadka), Karol Smajdor, Mikołaj Wyborny (57. min Mateusz Mączyński), Filip Kendzia, Wojciech Maroszek (67. min Wiktor Bury), Kamil Koczy (78. min Jakub Zachara).

Tarnovia Tarnowo Podgórne: Kacper Rybarczyk – Mateusz Przybyszewski, Paweł Kowal, Michał Mikołajczak, Ivan Morozov, Paweł Bednarski, Maksymilian Szwak, Marcin Łażewski, Maciej Frankowski, Mikołaj Dorna (46. min Dawid Ruman), Patryk Paluszkiewicz (46. min Mateusz Malczyk).

Źródło: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!