Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

WYGRYWAMY sprawę w trybie wyborczym!

Redakcja Latarnika Kaliskiego wygrywa sprawę w trybie wyborczym z wniosku Rafała Bartnika – kandydata na wójta gminy Sieroszewice! Sąd Okręgowy w Kaliszu oddalił wniosek w całości

Wszystko zaczęło się od sprawy sprzed 10 lat, gdy Rafał Bartnik prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Bezdyskustjnym faktem jest to, że wówczas radny gminy Sieroszewice został po roku skazany prawomocnym wyrokiem. Uniknął jednak zwolnienia z pracy, które powinno mieć miejsce na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych. Szerzej o sprawie można przeczytać na naszym portalu oraz w najnowszym wydaniu kwartalnika Latarnika Kaliskiego.

Rafałowi Bartnikowi najwidoczniej nie spodobało się, że chcieliśmy poinformować jego wyborców, a także mieszkańców naszego regionu o jego przeszłości. Złożył on wniosek w trybie wyborczym przeciwko Fundacji im. Bolesława Pobożnego (wydawcy Latarnika Kaliskiego) oraz Kamilowi Rybikowskiemu – redaktorowi naczelnemu portalu i kwartalnika.

Po rozpoznaniu wniosku złożonym w trybie wyborczym, Sąd Okręgowy w Kaliszu uznał dziś (02.04.2024 r.), że wniosek jest bezzasadny i oddalił go w całości. W uzasadnieniu postanowienia czytamy m.in., że „środki masowego przekazu są uprawnione do wypowiedzi urzeczywistniających konstytucyjną zasadę wolności słowa i jawności życia publicznego”. Jednocześnie sąd potwierdził dwa kluczowe fakty w tej sprawie: skazanie prawomocnym wyrokiem Bartnika za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz niepoinformowanie o tym fakcie pracodawcy.

Naszym zdaniem rolą mediów jest informowanie nie zawsze o miłych i przyjemnych sprawach. Najważniejszym kryterium jest jednak prawda. Z kolei jako Latarnik Kaliski staramy się zawsze przestrzegać rzetelności dziennikarskiej. W tym celu autor artykułu próbował kilkukrotnie skontaktować się z „bohaterem” sprawy, jednak po pierwszym zasłonięciu się „niepamięcią”, Rafał Bartnik przestał odbierać telefony i odpisywać na wiadomości.

Uważam, że wyborcy mają prawo wiedzieć o tej historii – jej finalną ocenę mogą zrealizować 7 kwietnia przy wyborczych urnach. To od wyborców gminy Sieroszewice zależy finalnie, czy udzielą politycznego rozgrzeszenia czy wotum nieufności Rafałowi Bartnikowi.

Postanowienie jest nieprawomocne.

Fot. własne

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Wyborca

No to konkurecja (obecna władza ) się wykazała. Rodem z PRL-u. Czyli metody że,, szanownie donoszę ” są wiecznie żywe i wyciąganie spraw z przed 10 lat jest nadal aktualne. Nie liczy się to co człowiek dokonał w ostatnich latach, ale jeśli samemu nie ma się nic do zaproponowania to nic innego nie pozostało Przykre, ale mam nadzieję że ludzie przy urnach panu już podziękują.

Marek

Jeśli ktoś jest bez winy, to niech pierwszy rzuci kamień. !!! Tylko ludzie bez zasad potrafią rzucić kamieniem z bagażem i pełnym plecakiem własnych przewinień.

Eminem

Najlepiej bagatelizować pijackie wybryki, wiadomo w Kanie Galilejskiej też winko pili 🙂

Jas

Obecnemu wójtowi już dziękujemy !

Parczew

Rafał jesteśmy z Tobą, moi wszyscy znajomi i cala rodzina będziemy głosować na Ciebie.

Zenek

Zawsze brzydziłem się donosicielami , dlatego Rafał masz mój głos.

Walery

O mnie to dopiero książkę można by napisać 😁 Ale liczy się tu i teraz
Rafal znam Cię i wiem jakim wspaniałym jesteś człowiekiem. Będę głosować na Ciebie.

Anka

Obecny wójt jest bardzo słabym włodarzem. Czas na nowego gospodarza .

Przedsiębiorca

Współpracowałem z Panem Bartnikiem i mogę zaświadczyć o jego kompetencji a na każde spotkanie bardzo merytorycznie przygotowany. Takiego wójta gmina potrzebuje.

Wyborcy

Czas na zmianę !!! Rafał do boju , wygrasz !

Tomek

Jak go znasz to zbyt krótko i na odległość mając takie zdanie na jego temat, no chyba że czerpiesz z niego korzyści.

Sieroszewice

Psy szczekają a karawana idzie dalej . Rafał idziesz po wygraną.

Wyborca

Czytam te komentarze i nie wychodzę z podziwu. Nagonka na konkurencję, jak wyraźnie z artykułu wynika, że to po prostu dziennikarska praca, potwierdzona postanowieniem sądu i oczywiście usprawiedliwianie czynów bardzo złych. A sprawa chyba nie do końca wyjaśniona, bo dyscyplinarnego zwolnienia nie było..🤔

Olek

Czlowieku ogarnij się ! Prawdopodobnie w przeczkolu też coś przeskrobał, może też go rozliczyć ?

John

À propos edukacji Olek, wróć do przeDSZKOLA 🙂

Archiwum X

Ty jesteś taki czysy że aż przezroczysty 😁

Janina

Rafał Bartnik jest bardzo dobrym człowiekiem i moim kandydatem na Wójta gminy Sieroszewice.

Krzychu

Widać wyraźnie, że zwolennikom i członkom komitetu Pana Bartnika puszczają nerwy. Trudno się dziwić, artykuł i następnie przegrana sprawa w trybie wyborczym kompromitują tego Pana.

Waldek

Kompromitują ale donosicieli, zrobią wszystko by osiągnąć swój cel. Tylko skutek będzie odwrotny. Powodzenia Panie Rafale.

Odp.

Skompromitował to się sam kandydat R.B. idąc z tak przejrzystym artykułem do sądu, co myśleć o tym kandydacie jak w taki sposób postępuje

Wyborczyni

Czyli prawa nie przestrzegamy, nie ponosimy konsekwencji i pełnimy funkcje publiczne? MASAKRA!

Najnowsze