baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Wyjątkowa sala w Domu Samopomocy „Tulipan” wyróżniona certyfikatem!

Sala Doświadczania Świata zorganizowana i funkcjonująca w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy „Tulipan” w Kaliszu otrzymała certyfikację Polskiego Centrum Snoezelen. Wspomniana sala jest pierwszym i jedynym w mieście tego typu miejscem, któremu został nadany certyfikat.

Podstawowym założeniem metody Snoezelen stosowanej w sali w kaliskim Środowiskowym Domu Samopomocy jest swobodne „doświadczanie” świata przez osobę korzystającą, przy pomocy odpowiednio dozowanych i kontrolowanych bodźców polisensorycznych. Te oddziaływania z jednej strony wpływają na delikatną aktywację układu nerwowego i doznań sensorycznych, z drugiej strony gwarantują uzyskanie pogłębionego relaksu.

Sala w kaliskim Domu Samopomocy wyposażona jest w różnego rodzaju urządzenia stymulujące ludzkie zmysły takie jak wzrok, słuch, dotyk i węch. Terapia poprawia koordynację wzrokowo-ruchową oraz orientację w przestrzeni, rozwija spostrzegawczość, usprawnia koncentrację na bodźcach słuchowych, aktywizuje zmysł dotyku i umożliwia zdobywanie doświadczeń zapachowych. Przestrzeń Sali pozwala również na stymulowanie zmysłu równowagi oraz doświadczanie aktywności wynikającej z ruchu. Terapia dobierana jest indywidualnie, zależnie od potrzeb. Fundamentem jest przyjemna, wręcz magiczna atmosfera podparta poczuciem bezpieczeństwa oraz niezwykłość relacji z terapeutą.

Certyfikat jest nie tylko wyjątkowym wyróżnieniem naszych ponad dwuletnich starań, ale przede wszystkim gwarancją najwyższej jakości świadczonych usług. Sala została zaprojektowana przy współudziale międzynarodowych specjalistów metody Snoezelen i obecnie spełnia najwyższe standardy terapeutyczne. Nawet najdrobniejszy element wyposażenia Sali ma swoje przeznaczenie, nic nie dzieje się tu przypadkowo. Jest ona atrakcyjnym i profesjonalnym dopełnieniem oferty terapeutycznej naszej jednostki. – mówi Dominik Nawrocki z Środowiskowego Domu Samopomocy „TULIPAN” w Kaliszu

Salę Doświadczania Świata stworzono m.in. z myślą o pracy z dziećmi i dorosłymi cierpiącymi na zaburzenia integracji sensorycznej. Głównym celem jest umożliwienie doznawania różnorodnych bodźców przez wszystkie zmysły, co pozwala na poznawanie otaczającej rzeczywistości za pomocą dźwięków, zapachów, faktur i kolorów, które są dostarczane przez wyposażenie sali.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze