reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Wyjątkowa współpraca Kalisza

O trwającej od 1998 roku współpracy Kalisza z belgijskim La Louvière rozmawiał we wtorek 24 stycznia Krystian Kinastowski, prezydent miasta, z Edwardem Janowskim – mieszkającym tam od dziesięcioleci artystą, Honorowym Przyjacielem Kalisza, oraz Piotrem Maciejewskim – kaliskim biegaczem, który regularnie reprezentuje nasze miasto w odbywających się w La Louvière imprezach biegowych.

Prawie dziewięćdziesięcioletni pan Edward wielokrotnie odwiedzał Kalisz. W 2002 roku jego obrazy były prezentowane w ówczesnym Biurze Wystaw Artystycznych, a jedna z jego prac, imponujących rozmiarów obraz, od kilku lat wisi w gabinecie wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka.

Pierwsze kontakty między naszymi miastami miały charakter turystyczno-gospodarczy
Kaliscy biegacze od 24 lat uczestniczą w czerwcowych biegach w partnerskim mieście, a od kilku również belgijscy biegacze przyjeżdżają do Kalisza, by wziąć udział w Międzynarodowym Biegu Ulicznym Ptolemeusza. W tym roku przypada 25. rocznica podpisania umowy o współpracy.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze