baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Wyjdź „Poza horyzonty” z Jaśkiem Melą

Jasiek Mela – podróżnik, społecznik, bohater filmu „Mój Biegun” opartego na autorskiej książce „Poza horyzonty”, mówca motywacyjny, szef Fundacji „Poza Horyzonty” pomagającej osobom po amputacjach, najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w jednym roku i pierwszy niepełnosprawny, któremu się to udało, będzie gościem Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Spotkanie odbędzie się 12 maja o godzinie 12. Wstęp wolny.

5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz  Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Utwierdza nas w tym Janek Mela, dla którego nie istnieją horyzonty. Idzie tam, dokąd chce i sięga po to, o czym zamarzy. Bo spełnianie marzeń to jego specjalność. Udowadnia, że nikt nie jest doskonały, a niepełnosprawność nie wyklucza z aktywnego życia, jeśli mamy odwagę, jesteśmy ciekawi świata i ludzi to możemy realizować swoje pasje, uczyć się, poznawać.

Liczymy, że spotkanie zaplanowane na 12 maja w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu będzie pełne niezwykłych historii, zdjęć z wypraw i podróży ale także wielu życiowych przemyśleń, które powinny skłonić do głębszych refleksji. Jasiek otwarcie opowie nie tylko o swoich sukcesach ale też podzieli się z nami swoimi rozterkami, słabościami. Opowie, że bardzo ważna jest umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami. Że warto się podnieść po raz kolejny i sięgać po to na czym nam bardzo zależy – mówi Jolanta Nowosielska, dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Wykład na temat odnajdywania motywacji zarówno przy dążeniu do wielkich i ambitnych celów, jak i codziennej pracy nad sobą oparty jest na osobistych doświadczeniach Janka Meli. W dużym uproszczeniu jest to osobista historia życia i walki z trudnościami przeplatana zbiorem „anegdot z przesłaniem”. Po prelekcji uczestnicy spotkania będą mieli okazję bezpośredniej rozmowy z gościem biblioteki, podzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami.

Źródło: Książnica Pedagogiczna Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze