Wylicytowali autobus w ramach aukcji WOŚP

Kaliska firma Acropol wylicytowała autobus marki Volvo w ramach jednej z aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samochód na aukcję trafił z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W związku z wymianą taboru wrocławskiego przewoźnika, był to jedno z ostatnich aut tego typu w zajezdni.

Kwota, którą zebrał przewoźnik dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oddając na licytację jeden ze swoich autobusów Volvo to 26 300zł. Wóz trafił już w ręce nowego właściciela, czyli wspomnianej firmy z branży transportu i spedycji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to niezwykła inicjatywa. O tym jak bardzo potrzebny jest sprzęt kupowany w jej ramach miałem okazję niedawno przekonać się sam” – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. “Chorując na koronawirusa trafiłem do szpitala, gdzie to urządzenia kupowane za pieniądze zebrane podczas WOŚP utrzymywały przy zdrowiu mnie i innych chorych na moim oddziale. Cieszę się, że MPK i ja osobiście mogliśmy grać razem z Orkiestrą.”

Niskopodłogowy autobus VOLVO 7000 o numerze bocznym 7004 służył wrocławianom przez siedemnaście lat. W nawiązaniu do jego oznaczenia przewoźnik ustalił cenę wywoławczą na 70,04 zł. Oznacza to, że od pierwszego dnia licytacji kwota wzrosła ponad 375 razy.

Autobus w przyszłym roku trafi ponownie na licytację WOŚP, tak aby mógł ponownie zebrać pieniądze na sprzęt medyczny” – mówi Maksymilian Jędraszek z firmy ACROPOL. “Do momentu licytacji posłuży nam jako pojazd, który wykorzystamy do przejazdów charytatywnych.”

Pieniądze trafiły na konto WOŚP, która spożytkuje je na cele swojego 29. Finału. Odbył się on pod hasłem „Finał z głową” – dla zakupu sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

 

Źródło: Acropol/MPK Wrocław

 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter